Vladimir Putin eile ajakirjanike küsimustele vastamas. Foto: Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin ütles oma tänavuse küsimuste-vastuste sessiooni käigus, et Venemaa ei näe Ühendriike kui vaenlast, kuna nad olid Teises maailmasõjas liitlased.

Ühtlasi kordas ta ka oma varasemalt väljendatud vaadet, et Vene-vastased meeleolud Ühendriikides tulenevad sealsest sisemisest poliitilisest tülist.

"Ühendriikides praegu kujunev russofoobia – me näeme seda ja me usume, et see on spiraalina võimenduva sisemise võimuvõitluse tulemus," ütles Putin.

Presidendi sõnutsi on Venemaal USAs "palju sõpru," kuigi "meediahüsteeria" on kahepoolseid suhteid omajagu räsinud.

Kokkuvõttes usub Moskva, et USA-Vene suhted normaliseeruvad taas.

Putin ütles samuti, et Moskva kindel tahe on alustada taas koostööd Washingtoniga mitmetes pakilistes küsimustes ning tõi esile, et "Süüria osas, Lähis-Ida osas on kõigile selge, et ilma meie konstruktiivse dialoogita ei saavutata midagi."

Humoorika torkena pingeid üles kruttiva süvariigi suunal pakkus Putin varjupaika Venemaal Föderaalse Julgeolekubüroo (FBI) lekitajale James Comey'le, kes on tema hinnangul pigem aktivist kui luurejuht.

Teadaolevalt kirjutas endine FBI direktor veel ametis olles üles konfidentsiaalseid jutuajamisi president Donald Trumpiga ning lekitas neid sõbra kaudu meediale.

Tänaseni ei väsi USA nn peavool korrutamast, et Trumpi "häkkis" USA presidendiks Putin. Samal ajal on Hillary Clintonil karjuvaid raskusi oma kaotuse aktsepteerimisega.