Ema lapsega. Foto: Elizabeth Haslam/ Flickr

End globaalseks uurimisagentuuriks tituleeriv Austraalia võrdõiguslaste organisatsioon on suure kriitikatulva tõttu kustutanud oma Facebooki-postituse, milles soovitas sooideoloogilistel kaalutlustel kasutada pigem väljendit "rasedad inimesed" kui "rasedad naised".

Kustutatud postituses kasutatud pilt on pakkunud oma mõistusevastasuses naerurõõmu väga paljudele inimestele. Allikas: The Equality Institute

Üle 10 000 Facebooki-järgijaga The Equality Institute pani "rasedate inimeste" kasutamist ette seetõttu, "et mistahes soost (ingl. k. gender) inimesed võivad jääda rasedaks," vahendab Breitbart.

"Mistahes soost inimesed võivad jääda rasedaks, sest mistahes soost inimestel võivad olla selleks vajalikud reproduktiivsed organid," väitis instituut.

"Arvestage keelekasutuses kõigi inimeste – sealhulgas trans- ja mittebinaarse rahvaga – ning tagage, et teie keelekasutus oleks kõigi suhtes kaasav, kui kõnelete rasedusest või millest iganes. Keel loeb."

Postitusele laekus arvukalt nüüdseks samuti kustutatud kommentaare, milles muuhulgas süüdistati instituuti emaduse õõnestamises.

Briti arstid peavad vältima solvavat sõna "ema"