Meedia reaktsioonid Marine Le Peni külaskäigule olid tõsiselt piinlikud, nendivad Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri oma kommentaaris, vahendades muljeid Mustpeade majas toimunud pressikonverentsilt.

"Sel pressikonverentsil hakkas mul Eesti meedia taseme pärast tõsiselt häbi. Eesti ajakirjanikele oli antud võimalus esitada küsimusi Euroopa Liidu poliitiliste arengute ja ennekõike selle nägemuse kohta, mida esindavad rahvuslased, kelle mõju Euroopa poliitikas üha kasvab. Kuid see ei paistnud meie leheneegreid põrmugi huvitavat. Nende peas keerles kõik vaid Putini ja Venemaa ümber," toonitas Vihuri.

"Võimalik, et see polegi tingitud väikerahva traumaatilisest ajalookogemusest, mida ei suudeta kuidagi ületada, vaid on hoopis osav poliittehnoloogiline võte. Marine Le Peni saab ju kasutada ära EKRE vastu, jättes mulje, nagu läviksid Eesti rahvuskonservatiivid lääneriikide venesõbralike poliitikutega mingi varjatud eesmärgi nimel."

Ka Vooglaid nõustus selle hinnanguga, nentides et kõnealune pressikonverents pakkus järjekordse näite Eesti liberaalse peavoolumeedia häbiväärsest ideoloogilisest ja poliitilisest kallutatusest ja ebaprofessionaalsusest.

Vaata ja kuula videost lähemalt!

Marine Le Pen: Eestis ei räägita muust kui Venemaast