Varro Vooglaid 2019. aasta oktoobris Vilja Kiisleri saates. Foto: kuvatõmmis

Delfi ja Eesti Päevalehe ajakirjanik Vilja Kiisler saatis Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juhatajale Varro Vooglaiule sõnumi, milles kutsus teda järgmiseks nädalaks oma saatesse. Vooglaid keeldust kutsest ning kutsus Kiislerit omakorda hoopis Objektiivi saatesse, et vestelda seal juba võrdsetel alustel.

"Tere! Ma olen Teile vist juba korduvalt selgitanud, et kui tahate midagi minuga arutada, siis tulge Objektiivi saatesse. Siis vestleme samaväärsetelt positsioonidelt, nagu võrdne võrdsega," vastas Vooglaid Kiisleri kutsele.

"Teile on muidugi mugav toimida turvaliselt jõupositsioonilt, justkui ülekuulajana, nii et Teie ainult küsite või koguni ründate, teine pool saab aga ainult vastata ja end kaitsta. Aga ma ei näe, miks peaksin tahtma või miks peaks üldse keegi tahtma Teiega sellistel tingimustel vestelda. Ehk siis kui olete huvitatud vestlusest võrdsetel alustel, sedasi et mõlemal on võimalus nii küsimuste esitamiseks kui ka neile vastamiseks, siis andke teada, millest rääkida soovite ja millal oleks Teile vestluseks sobilik aeg," jätkas Vooglaid.

Ühtlasi soovitab Vooglaid kõigil konservatiividel vastata sarnaselt, sest tema hinnangul ei pea "meediahüäänide harjumuspärast võimu kuritarvitamist lõputult taluma".

Toimetas Martin Vaher