WikiLeaksi asutaja Julian Assange läbi kaamerasilma nähtuna video vahendusel pressikonverentsi andmas. Foto: Steffi Loos, AFP/Scanpix

WikiLeaks on toonud avalikkuse ette kümneid tuhandeid Hillary Clintoni edutu valimiskampaania juhi John Podesta meile. The Daily Caller on valinud välja nelikümmend neli kaalukamat leidu, millega võib põhjalikult tutvuda siit avanevas artiklis lisatud linkide kaudu.

Kokkuvõttes on meilidest koorunud välja meedia korrumpeerunud olemus, Clintonite fondi “maksa, et mängida” (ingl. k. pay to play) skeem, omapoiste edutamine ehk tagatoapoliitika, ning Clintonite tõelised mõtted asjade kohta.

Näiteks võis kogu maailm tänu Julian Assange’i julgusele lugeda sellest, kuidas Hillary rääkis Goldman Sachsile, et Ameerika relvastab riike, kes finantseerivad džihadiste. Bill mõnitas eraviisilisel rahakogumise üritusel Ameerika töölisklassi. Ja nagu tunnistas pankuritele Hillary, unistab ta avatud piiridest.

Samal ajal sai kõrge tunnustuse osaliseks Matt Drudge oma alternatiivse “uudistekogumise” saidi Drudge Reporti eest.

Nagu tunnistas eile legendaarne USA ajakirjanik Carl Bernstein, aitab Drudge Report kui “alternatiivne universum” juhtida ja suunata “suurt osa valijaskonnast.”

“Drudge Reporti alternatiivne universum, alt-right (alternatiivne parempoolne liikumine – toim), erinev press ja sotsiaalmeedia, mida me oleme näinud peaaegu domineerimas teatud määral suurt osa valijaskonnast, on täiesti uus nähtus,” ütles Bernstein (74) uudiskanalile CNN.

“Kui selgub, et Drudge’il on õigus selles osas, mis ta oma saidile üles paneb, siis Donald Trump võidab,” lisas Bernstein valimiste eel.