Marine Le Pen ja Geert Wilders (esiplaanil). Foto: Euroopa Parlament

Euroopa rahvad on hakanud mõistma, kuidas Euroopa Liit ohustab nende kultuurilist identiteeti, kirjutavad väljaandes Wall Street Journal rahvuslikult meelestatud erakondade juhid Geert Wilders, Marine Le Pen, Matteo Salvini ja Heinz-Christian Strache.

Nende nelja poliitiku, kes juhivad vastavalt Hollandi Vabadusparteid, Prantsuse Rahvusrinnet, Itaalia Põhjaliigat ja Austria Vabadusparteid, hinnangul on olukord kontrolli alt väljunud. Massilise sisserände käigus võib Euroopasse tulla veel miljoneid migrante ja selle tagajärjeks on siinsete riikide kultuurilise identiteedi lahjenemine.

Wildersi, Le Peni, Salvini ja Strache sõnul on Euroopa Liit rahvusriike murendanud, lammutades samm sammu haaval nende suveräänsust. Viimaks on maskid langenud ja Euroopa rahvastele on paljastunud Euroopa Liidu inetu pale. "Paremini kui iial varem mõistavad nad nüüd, et meie rahvuslikest parlamentidest on järel vaid näitemäng," leiavad neli poliitikut.

"Laiutav lõhe kodanike ja valitsejate vahel tuleks sulgeda ning haarata taas kontroll oma piiride üle. Selle nimel tuleks inimestel leida üles erakonnad, mis seisavad riikliku suveräänsuse eest ning kaitsevad rahvuslikku identiteeti. Ja pingutada parlamentide ülemvõimu taastamise suunas," kirjutavad Geert Wilders, Marine Le Pen, Matteo Salvini ja Heinz-Christian Strache.

Loe nelja poliitiku pöördumise eestikeelset tõlget siit.