Esialgu nähtaval olnud video vaatamiste arv. Foto: kuvatõmmis

Youtube on teadmata põhjusel vähendanud Varro Vooglaiu poolt EKRE rahvasaadiku Jaak Valgega tehtud sõnavabaduse teemalise intervjuu vaatamiste arvu esialgselt 13 000lt üle poole võrra, näidates nüüd, et videot on näinud ligi 5900 inimest.

"Youtube on ka hakanud tegema Objektiivi kanali statistikaga "toredaid" manipulatsioone. Näiteks minu hiljutine vestlus Jaak Valgega kogus vähem kui 24 tunniga rohkem kui 11 tuhat vaatamist ja veidi hiljem oli vaatamisi juba üle 13 tuhande. Nüüd on aga numbrit vähendatud 5,6 tuhande peale. Youtube'i keskorganisatsiooni vaevalt Objektiivi saadete statistikaga manipuleerimine huvitab, aga ju on neil toredad kohalikud abilised, kellele pakub reaalselt huvi näidata Objektiivi saateid vähem vaadatuna, kui need tegelikult on. Kusjuures kogu asi on selles mõttes täiesti jabur, et kuidas saab üldse saate vaatamiste koguarv ajas väheneda…" tõdes Vooglaid sotsiaalmeediapostituses.

Praeguseks kuvab Youtube otsinguaknas video vaatajate arvuks 5,7 tuhat, videole klikkides on neid näha aga pea 5,9 tuhat.

YouTube on ka hakanud tegema Objektiivi kanali statistikaga "toredaid" manipulatsioone.Nt minu hiljutine vestlus Jaak…

Posted by Varro Vooglaid on Monday, May 10, 2021

Toimetas Jaanus Vogelberg