Eric Zemmour Foto: Scanpix

Prantsusmaa üks populaarsemaid filosoofe ja arvamusliidreid Éric Zemmour leiab, et Euroopa Liidu välja mõeldud "õigusriigi põhimõtetel" pole päris õigusriigiga mitte midagi pistmist ja need on kasutusele võetud riikidele vaenuliku ideoloogia peale surumiseks.

Poola ja Ungari on sattunud "õigusriigi põhimõtete" rünnaku alla ja see pole mitte midagi muud kui vahend, millega nimetatud riigid tahetakse sundida võtma vastu sisserändajaid, allutada need LGBT propagandale ja abordile, vahendab Zemmouri telekanali CNews jutusaates väljendatud mõtteid ReMix.

"Mida me [Prantsusmaa] õigusriigi põhimõtetest rääkides päriselt tahame, on see, et poolakad ja ungarlased alistuksid teiste lääneriikide multikultuursele, feministlikule ja LGBT-meelsele riigikontseptsioonile," väitis Zemmour. "Me tahame neile peale suruda sisserännet, abordiõigust ja LGBT propagandat."

"Emmanuel Macron on käesolevast kriisist saanud kasu … võttes vastu päästeplaani, mis suurendab Euroopa Föderaliseerumist. [Päästekava mõte sündis Macroni ja Angela Merkeli peades.] [Päästepakett tähendab föderaliseerumist] esiteks selle pärast, et võlgu võtja on Komisjon, mitte liikmesriigid ja teiseks kavatsevad nad kehtestada "õigusriigi põhimõtete" järgmise nõude, millel õigusriigi kui sellisega pole mitte midagi tegemist," rääkis filosoof.

"Mis asi on õigusriik? See on seaduste hierarhia, mille kõige kõrgemal astmel asub põhiseadus … ja mida toetavad kohtunikud," selgitas Zemmour. "Poolas ja Ungaris kehtib õigusriik. Mida meie [Prantsusmaa] tahame ja mida Macron tahab, sellel ei ole õigusriigiga midagi tegemist."

Zemmouri sõnul ei võta Euroopa Liidu institutsioonide "õigusriigi põhimõtete" järgimise nõue arvesse kahe kõnealuse riigi poliitilist reaalsust ega [demokraatliku] enamuse tahet.

"Nad räägivad, et Ungari ja Poola vallandavad kohtunikke. Kuid kas te teate, et kolmandas Prantsuse vabariigis lasti töölt lahti tohutul hulgal kohtunikke, sest need olid kõik bonapartistid ja monarhistid," osutas Zemmour.

Puudutades Poola uut abordiseadust, mis on üheks põhjuseks, miks riik on võetud sihikule, ütles Zemmour, et tegemist on demokraatliku protsessi tulemusega, nagu on ka kõigil õigus selle vastu protesteerida.

"See abordilugu on seaduslik. See on Poola õigussüsteem ja Poola demokraatia. Selle vastu protesteeritakse ja protesteerijatel on õigus seda teha. Kuid Poola valitsusel on kõige rohkem hääli," kirjeldas Poola olukorda filosoof.

Ta jätkas hoiatusega, et riikide vetoõigust peab võtma tõsiselt: "Kui ainumaski liikmesriik seda blokeerib, ei tule mingit [Euroopa] päästeplaani."

Toimetas Karol Kallas