Mark Zuckerberg kaldub arvama, et tehisintellekt oleks "vihakõne" väljaselgitamisel inimestest objektiivsem. Foto: Scanpix

Facebooki tegevjuht ja juhatuse esimees Mark Zuckerberg ütles eile, et ta tahaks kasutada tehisintellekti "vihakõne" tuvastamiseks ja keelustamiseks oma platvormil.

"Mõned probleemid on tehisintellekti abil lihtsamini lahendatavad," ütles Zuckerberg senati ees ütlusi andes.

"Ja vihakõne on üks raskemaid, sest lingvistiliselt on väga nüansirohke [ettevõtmine] otsustada, kas tegemist on vihakõnega," vahendab The Daily Caller.

"Sa pead saama aru, mis on solvang (ingl. k. slur) ja… kas öeldu on kantud vihkamisest – mitte üksnes inglise keeles, vaid valdav osa inimestest Facebookis kasutavad keeli, mis on erinevad – üle kogu maailma."

Kontrastiks tõi Zuckerberg imelise kerguse "terroristliku propaganda tuvastamisel, mille osas me juba tegelikult oleme tehisintellekti abil väga edukad olnud."

Tema sõnutsi "võetakse täna, kui meie siin istume, Facebookist maha 99 protsenti Islamiriigi ja al-Qaeda sisu. Meie süsteemid märgistavad selle tehisintellekti abil ära, enne kui ükski inimene seda näeb."

Zuckerberg tunnustas end tähelepanuväärse edu eest ning väljendas "optimismi, et viie kuni kümne aastaga on meil AI-tööriistad (AI tuleneb tehisintellekti ingliskeelsest vastest artificial intelligence – toim), mis suudavad süveneda mõnedesse nendest nüanssidest, lingvistilistest nüanssidest eri liiki sisu suhtes" ja neid täpsemini märgistada.

Aga esialgu "vaatavad meil inimesed neid [vihakõne]" juhtumeid, sedastas Zuckerberg.

"Meil on reeglid, millega me üritame teha selle nii vähe subjektiivseks kui võimalik, kuid kuni meil õnnestub see asi rohkem automatiseerida, on meil kõrgem eksimise määr kui mulle meeldiks," ütles tehisintellekti objektiivsusele lootev miljardär.

Rootsi "internetipolitsei" imestab vanaprouade hirmsa viha üle