Fookuses: revolutsioon sööb nii oma vanemaid kui lapsi

Objektiivi saates “Fookuses” vaatlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid Venemaa nn sotsialistliku oktoobrirevolutsiooni näitel revolutsioonilise vaimu ilminguid ja faase, mida on kirjeldanud Brasiilia mõtleja Plinio Corrêa de Oliveira oma teoses “Revolutsioon ja Vasturevolutsioon”. 

Brasiilia mõtleja Plinio Corrêa de Oliveira tõdeb teoses “Revolutsioon ja Vasturevolutsioon”:

“Kaasajal maailma raputavad kriisid – moraali, perekonna, kultuuri, majanduse, riigi ja muu kriis – pole midagi muud kui ainult ühe fundamentaalse kriisi erinevad küljed, mille kõigi tegevusväljaks on inimene. Teisisõnu, nende kriiside juured peituvad inimhinge kõige sügavamates probleemides, kust nad levivad kogu kaasaja inimese isiksuseni ja haaravad tervet tema tegevust.”

Sellest tõdemusest lähtudes analüüsivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi revolutsiooni ilminguid, mis on mõjutanud märkimisväärselt tänapäeva inimese hoiakuid, mõttelaadi ja elu ning selle läbi kogu ühiskondlikku korraldust.

Venemaa 1917. aasta oktoobrirevolutsioon, mida kommunistlik ideoloogia käsitles uue revolutsioonilise ajaarvamise algusena, on heaks näiteks kogu revolutsioonilise vaimu olemusest, milles esitletakse end lunastaja ja vabastajana, ent tegelikult külvatakse hävingut, kannatusi ja surma.

See pole muidugi üllatav, sest revolutsioonilise vaimu isa on olnud inimesetapja ja valetaja algusest peale.

Head kaasamõtlemist! Vaadake lisa videost.

OBJEKTIIV VAJAB LUGEJATE TOETUST!

Selleks, et saaksime Objektiivi missiooniga jätkata, vajame hädasti lugejate toetust! Palun tehke oma annetus kohe täna!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige ning portaali Objektiiv peatoimetaja kohusetäitja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees ja portaali Objektiiv tegevtoimetaja. Ta on katoliiklane, hariduselt jurist, abielus ning kuue lapse isa.