President Joe Biden tühistab Mexico City Policy. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide president Joe Biden lubas koheselt tühistada Mexico City Policy, mis keelab USA poolse rahastuse rahvusvahelistele organisatsioonidele, mis sooritavad või aktiivselt propageerivad aborte, vahendab LifeSiteNews.

Bideni administratsioon andis 28. jaanuaril teada, et kavatseb peagi tühistada Mexico City Policy ning taastada välisabi organisatsioonidele, mis on seotud abordiga, seeläbi tagades tuhandete täiendavate sündimata laste tapmise üle maailma.

Valge Maja teatas, et president Joe Biden väljastab peagi "presidentaalse memorandumi, et kaitsta ja laiendada juurdepääsu laiaulatuslikule reproduktiivtervishoiule," mis "tühistab koheselt ülemaailmse suutropi seaduse, mida tuntakse ka Mexico City Policy nime all, mis keelab USA poolse rahastuse rahvusvahelistele mittetulundusühingutele, mis osutavad abordi alast nõustamist ja edasi suunamist."

Peagi pärast ametisse astumist 2017. aastal ei taaskehtestanud endine president Donald Trump elu kaitsva ülemaailmse terviseabi (PLGHA) poliitika raames mitte ainult Mexico City Policy'd, mis oli eelnevate vabariiklastest presidentide all kehtinud rühmitustele, mis sooritasid aborte, vaid astus täiendava sammu ning laiendas seda poliitikat rühmitustele, mis propageerivad aborte või arutavad neid.

Selle sammu tulemusena kaotasid rahvusvahelised abordi osutajad Planned Parenthood ja Marie Stopes miljoneid dollareid, kuna nad keeldusid abortide osutamisest loobuma, et sellele rahale kvalifitseeruda. Marie Stopes pidi ühtlasi sulgema sadu oma operatsioone üle Aafrika. Samal ajal tuvastas Ameerika Ühendriikide riigidepartemang, et enamik raha saajatest on nõustunud probleemideta uute reeglitega, jättes legitiimse välisabi jaotuse kahjustamata.

Uus Bideni memo "suunab samuti Ameerika Ühendriikide Tervishoiu- ja Teenindusministeeriumi astuma koheseid samme, kaalumaks kas tühistada oma Title X pereplaneerimisporgrammi regulatsioone."

See viitab Trumpi administratsiooni elukaitse reeglile, mis nõuab "selget finantsilist ja füüsilist eraldatust Title X programmi poolt rahastatud projektide ja programmide või rajatiste vahel, kus abort on pereplaneerimise meetod" ning keelab "abordile suunamise kui pereplaneerimise meetodi". Prognoositi, et see oleks võtnud ära 60 miljonit dollarit 616 miljonist dollarist mida Planned Parenthood viimase eelarveaasta vältel sai.

Hoolimata sellest, et Biden tegi oma valimiskampaaniat absoluutselt aborti pooldavalt platvormilt, väidab ta, et on pühendunud katoliiklane. Kui seda vastuolu hiljuti välja toodi, vastas Valge Maja pressisekretär Jen Psaki lihtsalt: "Ma arvan, et meil on Mexico City Policy kohta rohkem öelda tulevatel päevadel, kuid ma kasutan võimalust, et teile kõigile meelde tuletada, et ta on pühendunud katoliiklane ning keegi, kes käib regulaarselt kirikus. Ta alustas oma päeva täna hommikul oma perega kirikut külastades, kuid mul ei ole teile selle kohta midagi enamat lisada."

Toimetas Martin Vaher