CNNi president Jeff Zucker. Foto: Paul Zimmerman, AFP/Scanpix

CNNi president Jeff Zucker väitis New York Magazine'ile antud intervjuus, et tema telekanali usaldusväärsus on "kõrgem kui kunagi varem" ning Donald Trumpi administratsiooni jaoks oleks "viga" nendega tülli minna.

Teatavasti keeldus Trump oma äsjasel pressikonverentsil andmast sõna CNNi reporterile Jim Acostale, mõistes telekanali hukka kui võltsuudiste levitaja.

CNN on olnud juhtivaid hääletorusid Trumpi mustavate kollaste väljamõeldiste võimendamisel.

Võitluskaaslased mujal maailmas on CNNi ajakirjaniku kaitseks jõulisi avaldusi teinud.

"Et niimoodi dotseeriva ja haukuva tooniga rääkida CNNi ajakirjanikuga, nagu Trump tegi seda pressikonverentsil: "Ma ei anna teile sõna, ma ei anna teile sõna, te esitate libauudiseid!" Et, noh, see on mingisugune täiesti uus verstapost," pahandas ETV saatejuht Andres Kuusk.

"Ma usun, et meie usaldusväärsus on kõrgem kui kunagi varem ja meie vaadatavus on kõrgem kui kunagi varem ning meie reporteritöö on sama tugev kui alati," ütles Zucker.

"Seda, milline on ettekujutus Donald Trumpist kogu maailma pealinnades, kujundab paljuski CNN," teatas ta.

"Jätkuv vastandumine [meie] televõrguga on viga," hoiatas Zucker, kes oli eelnevalt kinnitanud, et ta "ei muretse selle pärast, et Donald Trump pole kaheksa kuud [meiega] intervjuud teinud."

Eile arutati CNNi eetris selle üle, et kui ametisseastumise päeval tehtaks atentaat nii Trumpile kui tema asepresidendile Mike Pence'ile, võiks Barack Obama administratsioon võimule jääda.