Eesti Ekspress avaldas täna ülevaateloo nn EKRE meediatööstuskompleksist, mille hulka arvati abijõuna ka uudiste- ja arvamusportaal Objektiiv. Kuigi Ekspressi hinnangul moodustab Objektiiv küll olulise osa EKREt toetavast meediamasinast, siis oma katoliiklike ideaalide osas kompromisse ei tehta ning erakonda õigustatud kriitikast ei säästeta.

Täna Eesti Ekspressis avaldatud põhjalikus ülevaateartiklis "Uus õukonnameedia. EKREt toetab oma meedia­tööstuskompleks, mis ei aja "mingit roosat löga"" tituleerib Sulev Vedler uudiste- ja arvamusportaali Objektiiv niinimetatud EKRE meediatööstuskompleksi katoliiklikuks abikäeks, mis liigub EKREga küll samal lainel, ent jääb seejuures alati kompromissitult truuks oma katoliiklikele ideaalidele:

"Nad moodustavad olulise osa EKREt toetavast meediamasinast, liiguvad ideoloogiliselt samal lainel. EKRE juhid kutsusid Varro Vooglaidi ja tema lähimat võitluskaaslast Markus Järvit mullu ka erakonda, kuid mõlemad ütlesid ei. See lubab neil jätkata kompromissitut võitlust katoliiklike ideaalide nimel. Poliitikat tehes peaksid nad liiga palju kompromisse tegema ja see ei sobi."

Kriitikast ei pääse ka EKRE

Vedler nendib, et vaatamata üldisele toetavale hoiakule ei säästa Objektiiv mõnikord EKREtki, tuues näitena, kuidas märtsi keskel "põrutas portaal": "EKRE taganes lubadusest seista valikabortide riikliku rahastamise lõpetamise eest".

Objektiiv tegutseb julgelt ja asjalikult

Vedleri hinnangul on Objektiiv oma lühikese tegutsemisaja jooksul tõstatanud täiesti asjalikke ja huvitavaid teemasid, näiteks tõstatanud õigustatud küsimuse, kas Kersti Kaljulaidil sobib iseseisva riigi presidendina võtta Euroopa Liidult vastu hüvitist, mis on suurem tema ametipalgast.

Samuti kiidab Vedler Vooglaidu ja Järvit nende kodanikujulguse eest: "Kui rahvuslased peidavad end sageli ja tarvitavad varjunimesid, siis Vooglaiul ega Järvil sääraseid probleeme pole. Nemad esinevad mõnuga ja julgelt."

Ühtlasi paistab Objektiiv Vedleri jaoks positiivselt silma moodsa meediakasutuse poolest, tarvitades rohkelt veebitelevisiooni.

Toimetas Martin Vaher

EKRE taganes lubadusest seista valikabortide riikliku rahastamise lõpetamise eest