John Brennan Foto: Scanpix

Endine Luure Keskagentuuri direktor John Brennan säutsus reedel Twitteris oma unistusest, et kui Joe Biden oleks USA ja Aleksei Navalnõi Venemaa president, seisaks maailm silmitsi seninägematu rahu, jõukuse ja turvalisusega.

Reedel, üheksandal oktoobril 2020. aastal oleks levimuusikaansambel Beatlesi üks osaline John Lennon saanud 80 aastaseks. Tähtpäeva otsustas oma säutsuga ära märkida ka 2013.–2017. aastani Ameerika Ühendriikide Luure Keskagentuuri (Central Intelligence Agency; CIA) juhtinud ja nimetatud organisatsioonis veerand sajandit töötanud Brennan.

Twitteri postitus kõlab järgmiselt:

“Kujutage ette, millised oleksid ülemaailmse rahu, jõukuse ja turvalisuse väljavaated kui Joe Biden oleks Ameerika Ühendriikide president ja Aleksei Navalnõi oleks Venemaa president. Varsti me oleme peaaegu päral.”

Oma säutsule lisas Brennan Lennoni kirjutatud ja lauldud ning tema kõige populaarsema muusikapala “Imagine” (ingl.k kujutlege) sõnad (tõlgitud vabas vormis):

Kujutlege kui kõik inimesed
elaksid oma elu rahus
sa võid öelda, et ma olen unistaja
kuid ma ei ole ainus

Eestikeelne Wikipeedia kirjutab Imagine’i kohta: “Tegu on Lennoni kõige tuntuma ja ka ühe mõjukama teosega. Lennon ise on laulu kohta öelnud, et tegu on religiooni-, natsionalismi-, kapitalismivastase ja kehtivate sotsiaalsete normide vastase teosega, kuid kuna need ideed olid väljendatud leebes ja kaunis vormis, oli see kõigile vastuvõetav. Lugu on kantud Lennoni igatsusest rahumeelsema maailma järele, kus inimesi ei eristaks enam rahvuslikud, usulised ega varanduslikud lõhed.”

John Lennon sündis 9. oktoobril 1940. aastal Ühendkuningriigis Liverpooli linnas ja ta mõrvati 8. oktoobril 1980. aastal Ameerika Ühendriikide suurlinnas New York.

75-aastane Brennan on tuntud tänase Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi kriitikuna. Hiljuti tulid avalikuks dokumendid, millest selgub, et Trumpi vastane nn Russiagate’i (Venemaa kokkumängu) vandenõu oli algatatud Hillary Clintoni presidendikampaania meeskonna poolt ja selle huvides. Brennan kes teadis, et asi on rajatud valedele, rääkis sellest Barack Obamale, kuid ometi süüdistati Trumpi vene sidemetes enam kui kolm aastat. Trumpi vastase vandenõuga oli kursis ka tänane demokraatide presidendikandidaat Biden.

USA konservatiivse uudisteportaali Washington Examiner ajakirjanik Becket Adams säutsus endise luurejuhi Imagine’i säutsu peale:  

“Palun, kas me ei saaks tirida Imagine’i kuhugi nimetusse CIA salavanglasse, kus sellest enam mitte kunagi mitte midagi näha ega kuulda ei oleks?”

Toimetas Karol Kallas