Prints Harry. Foto: Scanpix

Prints Harry kutsus inimesi üles keskkonnasäästlikult reisima, olles ise kõigest 11 päeva jooksul koguni neli korda eralennukiga reisinud ning kasutanud kommertslende vaid poolte oma aastaste välisreiside jaoks, vahendab Summit News.

"Me kõik saame rohkem panustada ning kuigi keegi pole täiuslik, peame me kõik vastutama oma isikliku mõju eest [keskkonnale]," ütles prints Harry teisipäeval Amsterdamis peetud keskkonnakaitse teemalisel üritusel.

Sussexi hertsogi keskkonnasäästliku reisimise algatust Travalyst toetavad ka mitmed turismisektori suurimad ettevõtted nagu Booking.com, Ctrip, Skyscanner, TripAdvisor ja Visa.

Kriitikud süüdistavad prints Harryt kahepalgelisuses 

Kriitikud on juhtinud aga tähelepanu tõsiasjale, et keskkonnasäästlikust reisimisest jutlustav prints reisis eelmisel kuul koos abikaasa Meghan Markle'ga kõigest 11 päeva jooksul koguni neli korda eralennukiga.

Näiteks paiskas paar kommertslennuga võrreldes atmosfääri ligikaudu seitse korda rohkem süsihappegaasi kui nad lendasid muusik Elton Johni 16,3 miljonit eurot maksvast häärberist eralennukiga tagasi koju.

Enne seda reisisid nad eralennukiga aga Ibiza saarele, paisates selle käigus keskkonda 12,5 tonni süsihappegaasi inimese kohta, mis võrdub koguni neljateistkümne kommertslennu saastehulgaga.

Prints Harry osales hiljuti ka Google'i poolt korraldatud üritusel Itaalias, et arutleda ülemaailmse kliimasoojenemise üle. Nagu paljud teised kuulsused, lendas ka tema sinna eralennuki aga ka helikopteriga. Kokku paiskasid arvukad prominentsed osalejad, kellest mitmed lendasid kohale koguni Los Angelesest (nt Katy Perry, Orlando Bloom), atmosfääri sadu tuhandeid tonne kliimasoojenemist soodustavat süsihappegaasi.

Kokku on Sussexi hertsog kasutanud aasta vältel eralennukit poolte oma teadaolevate välisreiside jaoks ehk siis viiel korral kümnest, sealhulgas ka selleks, et koos Hollywoodi filminäitleja ja keskkonnaaktivisti George Clooney ja tema abikaasaga Itaalias puhkust nautida. Need andmed seavad aga tõsise kahtluse alla printsi väite nagu sooritaks ta 99% reisidest siiski kommertslennukitega.

Prints Harry loobub planeedi hüvanguks pigem oma järglastest

Ühtlasi tegi planeedi käekäigu pärast südant valutav prints Herry hiljuti Briti Vogue'i moeajakirja veergudel teatavaks, et tema ja ta abikaasa Meghan Markle ei soovi kliimamuutuse tõttu saada rohkem kui kaks last.

Toimetas Martin Vaher

Prints Harry: ma ei taha kliimamuutuse tõttu rohkem kui kahte last