Päris ja plakatil kollased vestid 11. detsembril Dionsis maanteed blokeerimas. Foto: Scanpix

Euroopa Parlamendi liige Ryszard Czarnecki (Poola, PiS) taotles sel nädalal arutelu Prantsuse demokraatia "kriisi" üle kollaste vestide valguses.

Czarnecki sõnas parlamendile oma ettepanekut esitades, et "Prantsusmaal on demokraatia kriis" ning seda on oluline arutada, kuna tegemist on ühega suurimatest Euroopa Liidu liikmesriikidest.

"Me oleme selle maa pärast mures," ütles Czarnecki. "Viimase nelja nädala jooksul on Prantsuse linnade tänavatele ilmunud sajad tuhanded meeleavaldajad. Üle 2000 arreteeriti, ligi 900 inimest said vigastada."

"Nii nagu Euroopa Parlament on varasemalt tegelenud olukorraga Rumeenias, olukorraga Ungaris, olukorraga Poolas – nii tuleks meil rääkida ka olukorrast Prantsusmaal, sest see on tähtis terve Euroopa Liidu huvide vaatevinklist," ütles Czarnecki .

Ta tõi samuti esile, et kui Euroopa Parlament ei arutaks olukorda Prantsusmaal, võidaks seda võtta silmakirjalikkusena, kuna organ huvituks otsekui üksnes Kesk- ja Ida-Euroopa asjade arutamisest.

Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani palus liikmetel ettepaneku üle käte tõstmisega hääletada ning nentis seejärel, et ettepanek on tagasi lükatud.

Toimetas Urho Meister

Macron valmistub valitsema kui Jupiter