FBI direktor Christopher Wray eile senati ees. Paremal terrorismivastase võitluse juht Nicholas Rasmussen. Foto: Scanpix

Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) direktori Christopher Wray sõnutsi ründavad terroristid droonidega “iga hetk või väga varsti” (ingl. k. imminently).

“Ma arvan, et me teame, et terroristlikud organisatsioonid on huvitatud droonide kasutamisest,” tunnistas Wray senati sisejulgeoleku komisjoni ees.

“Me oleme seda välismaal juba näinud, kasvava sagedusega. Ma arvan, et ootuste kohaselt tuleb see siia iga hetk,” ütles Wray.

“Ma arvan, et neid on suhteliselt lihtne soetada, suhteliselt lihtne kasutada ning üsna raske takistada või jälgida,” vahendab luurejuhti The Daily Caller.

Samuti sõna võtnud terrorismivastase võitluse keskuse juht Nicholas Rasmussen selgitas omalt poolt, et “see on nüüd reaalne probleem,” samas kui kaks aastat tagasi veel ei olnud.

Ta kinnitas, et luureeksperdid üritavad kiiresti ülesannete kõrgusele tõusta.

Droonide võimaliku kasutuse osas mainis Rasmussen, et nad võivad visata droonidega “väikesi lõhkekehasid, granaadi suurusi. Või levitada mürkaineid, potentsiaalselt.”

Seni on terroristid peamiselt käsitsi pomme paigaldanud või end koos nendega õhku lasknud, või siis rünnanud pahaaimamatud inimesi nugade või liiklusvahenditega.

Valdavalt on terrorismi motiiviks džihaad ehk uskmatute tapmine, mis omakorda tuleneb koraanist, mida loevad, usuvad ja järgivad pühendunud moslemid.

Viimasel ajal on olnud juttu ka toidu mürgitamisest kauplustes ja rongide rööbastelt mahajooksutamisest. Samuti on kõne all olnud reisilennukite allatulistamine Euroopa kohal.