Saates "Fookuses" vaatlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi uudiseid ja arenguid abielureferendumi rindelt. Viimane esindusliku valimiga arvamusküsitlus andis lootust, et Eesti rahva arvestatav enamus soovib abielu kindlustada mehe ja naise vahelise liiduna.

Saates "Fookuses" heidavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid pilgu peale viimastele arengutele abielureferendumi rindelt. Juttu tuleb MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi poolt tellitud arvamusküsitlusest, millest selgus, et 63 protsenti rahvahääletusel osalejatest oleks loomuliku abielu poolt ja vaid 37 protsenti vastu.

Küsitlusest ilmneb, et abielureferendumi hääletusel osaleks 75 protsenti valijatest, mis on tõestus sellest, et abielureferendumit peetakse oluliseks ühiskonnaelu küsimuseks ning referendumi vastaste poolt korrutatud tõdemus, nagu oleks referendum midagi ebaolulist, ei päde.

Lisaks sellele vaadeldakse ka fenomeni, kuidas "homoabielu" pooldajad Isamaast ja Tarmo Jüristo "EI"-kampaaniat vedavast SALKist, nagu kirikuõpetaja Annika Laats, varjuvad esialgu referendumi vastase kommunikatsiooni taha avalikult "homoabielu" jututeemaks tõstmata ja seeläbi avalikust eksitades.

Head kaasamõtlemist!