Postimehe omaniku Margus Linnamäe visioon Postimehest kui väljaandest, mis peab toetuma põhiseaduse alusväärtustele ning õhtumaale omaseks saanud moraalsetele baashoiakutele, on üle pika aja üks sümpaatsemaid visioone, mida keegi on peavoolumeedia eesmärke seades sõnastanud, arvavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Objektiivi saates "Fookuses".  

Saates "Fookuses" arutlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid hiljuti enda väljaandele intervjuu andnud Margus Linnamäe nägemuse teemal, milline peaks olema Postimehe visioon. Usutluses tõdeb Linnamäe, et tõsiselt võetav ajakirjanduslik väljaanne peaks lähtuma teadlikult sõnastatud ja läbimõeldud põhiväärtustest.

Postimees peaks omaniku sõnul toetuma õhtumaale omaseks saanud moraalsetele baashoiakutele ja printsiipidele, olles samas 21. sajandile kohaselt avatud üleilmsetele arengutele.

"Fookuses" saate autorite sõnul näeb Linnamäe sõnavõtus esimest korda üldse Eesti peavoolumeedia otsustaja puhul siirast püüdlust tunnistada väljaande maailmavaatelist alust, mis on ausa ja oma lugejaid süstemaatiliselt mitte petva diskussiooni eelduseks.

Kuigi on selge, et tegu on üksnes visiooniga, mille teostusest on Postimehes veel väga kaugel, tuleb toetada Linnamäe poolt õigesse suunda rihitud liikumist Eesti meediaväljal.

Vaadake rohkem videost!

Margus Linnamäe: Postimees peaks lähtuma õhtumaade moraalsetest baasväärtustest