Fookuses: sündimata laste inimõigust eitatakse iga päev, ometi ei tee sotsiaalministeerium sellest väljagi

Objektiivi saates “Fookuses” tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi, et sotsiaalministeeriumi kampaanias #samapaljuinimene on ainsana välja jäetud see grupp inimesi, kelle inimsust ka Eestis iga päev eitatakse ja jalge alla tallutakse – ligi 4000 sündimata last, kes aastas emaüsas tapetakse. 

Saates “Fookuses” kommenteerivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Objektiivi algatust anda oma panus sotsiaalministeeriumi kampaaniasse “Kõik on erinevad, aga sama palju inimesed”.

Esmaspäevast jooksevad nimelt Tallinna ja Tartu tänavatel paiknevatel suurtel digiekraanidel ka Objektiivi klipid, mis tõstavad esile fakti, et ainus grupp inimesi, kelle inimsust tõepoolest ka Eestis iga päev eitatakse ja jalge alla tallutakse, on ligi 4000 sündimata last, kes aastas emaüsas tapetakse.

Sotsiaalministeerium nendest lastest aga ei kõnele. Oma kampaanias eelistab aga Eesti riigiasutus esile tuua hoopis neid inimgruppe, kelle inimsus pole Eesti ühiskonnas ühegi mõistliku kriteeriumi järgi ei ohus ega eitatud.

Saate autorite arvates on selline kampaania sotsiaalministeeriumi poolt silmakirjalik ja siiralt valelik.

Saates kommenteeritakse Objektiivi enda algatust ning sotsiaalministeeriumi kampaaniat lähemalt.

Vaadake rohkem videost!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.