Briti õpetajaid kutsutakse üles koondama koolilapsi võitlusse kahe "tõejärgse" jõu, Donald Trumpi (vasakul) ja Nigel "Brexit" Farage'i poolt käivitatud progressi-vastase revolutsiooni vastu. Foto: Carlo Allegri, Reuters/Scanpix

Briti pedagoogiline ajakiri TES on avaldanud artikli, mis põhjendab Donald Trumpi ja Brexiti populaarsust "valedega" ning kutsub õpetajaid õhutama koolilapsi "progressiivsele mässule." 

Nagu kirjutab endine õpetaja ja haridusega seonduv telenägu Oliver Beach, on "tõejärgne" (ingl. k. post-truth) poliitika üks läinud aasta "hirmuäratavaimaid arenguid."

Beach hoiatab, et progressiivse poliitika võidukäiku Läänes ei tohi võtta kindla peale ning näeb "relvi pooldavate ja homovastaste, naiste [abordi]õigusi piiravate ja füüsilisi riigipiire rajavate" parempoolsete "reaktsioonilise vasturevolutsiooni" ohtu.

Maailm ei vaja rohkem selliseid liidreid, nagu Donald Trump, Nigel Farage või Marine Le Pen, rõhutab endine haridustöötaja.

Erilise vale ja "tõejärgse" ilminguna maalib artikli autor Trumpi lubaduse ehitada USA ja Mehhiko piirile müür, millega too tahab peatada illegaalide sissevoolu.

Nagu juhtis hiljuti tähelepanu Mail Online, on samasugusel eesmärgil müüre ehitanud või tegelevad sellega parasjagu kolmandik maailma riike.

Loe Beachi artiklit siit.