Katrin Lust. Foto: Objektiiv

Äsja saabus “Kuuuurija” kõigi meeskonna liikmete postkasti e-kiri Põhja Ringkonnaprokuratuurilt, milles teatati, et õpetaja Urmas Kausi juhtumi osas on kriminaalmenetlus lõpetatud kuna ei Katrin Lust ega tema meeskond ei ole Urmas Kausi episoodis toime pannud mitte ühtegi kuritegu.

Samuti kinnitati kirjas, et mitte ühelegi “Kuuuurija” meeskonna liikmele ega ka Kausi ohvrile Laurile ei kaasne kriminaalmenetlusega seonduvalt ühtegi negatiivset tagajärge.

“Täna on minu jaoks väga õnnelik päev, sest väga raske on elada teadmisega kui sa oled uurimise all, ” väljendas Katrin Lust oma kergendustunnet. Ühtlasi nentis Lust, et sai täna tagasi oma usu Eesti õigussüsteemi.

Lusti täiendavat kommentaari on võimalik lugeda Kuuuurija kodulehelt.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallase sõnul on kriminaaluurimine Lusti suhtes lõpetatud aga vaid osaliselt, vahendab Postimees.

«Kriminaalmenetlus jätkub niinimetatud kassivabriku episoodis ja ka selles osas, mis puudutab Urmas Kausi kodus toime pandud võimalikku ebaseaduslikku läbiotsimist. Menetlus on lõpetatud vaid Kausi korterisse sissetungimise osas,» rääkis Kallas.

Toimetas Martin Vaher.

Katrin Lust vs Urmas Kaus: pedofiilide paljastaja on täna ise süüdlasena kohtupingis

Intervjuu: pedofiile paljastanud Katrin Lust selgitab tema vastaste süüdistuste tagamaid