Igor Gräzin. Foto: Scanpix

Reformierakonna poliitik Igor Gräzin toonitas Vikerraadiole antud intervjuus, et “ilveslik, matslik, nätsutav, alatine närimiskummi venitav sotsialistlik poliitkorrektsus” on mõjunud Eesti kultuurile äärmiselt negatiivselt.

Gräzin sõnul on Eesti poliitiline debatt muutnud reljeefsemaks, kuid positiivselt võttes on see märk sellest, et inimesed on hakanud rääkima asjadest nii nagu need on.

“Tänapäeva lumehelbekeste põlvkond lihtsalt ei ole harjunud sellega, et inimesed võivad ennast väljendada natuke reljeefsemalt,” selgitas Gräzin saates “Vikerhommik”.

Gräzini hinnangul on poliitilises debatis praegu varasemast tunduvalt rohkem julgemat kõnekasutust ning see on vastureaktsioon eelmisele presidendile Toomas Hendrik Ilvesele, kes uinutas Eesti rahvast sellega, et tagus talle pähe poliitilise korrektsuse, terved teemad ja väljendid, millest ei tohtinud ja Kadriorg ei lubanud rääkida.

“Soovime Ilvesele Stanfordi häid jõule ja et ta siiapoole enam poliitikat rikkuma ei pääseks,” ütles Gräzin ja lisas, et paraku on eestlasi viimased 10-15 aastat uinutatud “pooleuropiidse, poolkantseleilise, igavate, keskmiste ametnike soigumistega poliitilistel teemadel”.

“Ja nüüd, kui poliitikud on hakanud ütlema nii nagu nad mõtlevad, siis minu arust on see samm edasi,” märkis Gräzin.

Loe lähemalt ERR-i portaalist.

Ilves muretseb liberaalse demokraatia mõranemise ja müüride ehitamise pärast