Toomas Hendrik Ilves. Foto: Scanpix

Endine president Toomas Hendrik Ilves muretseb Eesti Schengeni viisavaba liikumise ruumiga liitumise kümnendal aastapäeval, et liberaalne demokraatia on Euroopas ja võib-olla kogu maailmas mõranemas – vabaduse nautimise asemel ehitatakse Ilvese sõnul müüre. "Vaba Euroopa ei tohi saada selleks, kes ehitab müüre ja tõkkeid," leiab Ilves.

"Praegu, kümme aastat hiljem, näeme enda ümber Euroopa, võib-olla isegi laiemalt kogu liberaalse demokraatia mõranemist. Me ehitame nii ülekantud kui ka otseses tähenduses uusi müüre, selmet nautida vabadust, mille eest nii paljud inimesed on nii kaua võidelnud," kirjutas Ilves sotsiaalmeedias.

"Vaba Euroopa ei tohi saada selleks, kes ehitab müüre ja tõkkeid. Inimeste, kaupade, teenuste ja andmete – aga ka ideede – vaba liikumine teeb Euroopa kodanikud õnnelikumaks, vabamaks, rikkamaks ja arukamaks. See oli Euroopa visioon, ja see sai ka Eesti tegelikkuseks. Palun hoidkem seda."

Täna saab kümme aastat päevast, mil Eesti jaoks kadusid piirid, mis olid meid Euroopast sümboolselt lahus hoidnud. 2007….

Posted by Toomas Hendrik Ilves on Kolmapäev, 20. detsember 2017

Igor Gräzin: "Ilveslik, matslik, nätsutav, alatine närimiskummi venitav sotsialistlik poliitkorrektsus" on mõjunud Eesti kultuurile äärmiselt negatiivselt