Jordan B Peterson Foto: Jordan B Peterson, Facebook

Kanada kõrgem kohus otsustas, et Jordan Peterson tuleb ümber kasvatada. Psühholoog lubab omalt poolt ära rääkida viimasegi üksikasja, mida temaga tehakse.

Peterson saadeti Ontario psühhiaatrite kolleegiumi poolt ümberkasvatamisele suuresti põhjusel, et ta ei kasuta sooseagduses inimeste kohta õigeid soolisi- või keeldub kasutamast sooerapooletuid asesõnu, vahendab LifeSiteNews.    

"Ma arvan, et ma võitlen pisut edasi," kirjutas Peterson National Postis avaldatud arvamusloos. "Laske aga käia, te tühisused. Bürokraadid, astuge oma järgmine samm. Kirjutage mulle ja kirjeldage täpselt, mismoodi näeb välja minu ümberõpetamine."

"Ma mängin teiega kaasa. Ma selgitan täpselt välja, mida te teete nüüd, kui te olete saanud julgust teha mida iganes, seda isegi juhul kui see teile endile kahju teeb, mida teie pisikestes alama taseme administraatorite südametes pesitsevad kõige kättemaksuhimulisemad pimeduse deemonid soovivad," jätkas Peterson. 

"Ma näen, kui koormavaks teile see haletsusväärse mäng muutub ja ma kavatsen selle kohta avaldada viimasegi üksikasja," hoiatas ta. 

Kanada kõrgem kohus otsustas hiljuti, et Peterson peab kuuletuma psühhiaatrite haldusorgani otsusele ja läbima kohustusliku ümberõppeprogrammi. Kui ta seda ei tee, ähvardab teda psühhiaatri litsentsist ilma jäämine. Oma erialase ümberõppe peab ta ise kinni maksma.

Hetkel lubab Peterson küll koolitusele minna, kuid samas ta leiab, et kui ta peaks sellisest õpetamisest ära tüdinema, mis on väga tõenäoline, siis loobub ta oma arstilitsenstist.

"Ma annan selle näruse litsentsi, mille omamine on minu jaoks järjest piinlikum, ära ja luban teil käia oma oh kui moraalsetel, seda lausa masenduseni, hirmu täis, pessimistlikel, moraliseerivatel, tühistel, või-ei-sula teie suus ära põrgulikel radadel, mille kohta te ise arvate, et tegemist on paradiisiga, mis sobib nii teie kaaskodanikele, teile endile kui teie lastele."  

Maailmakuulsa psühhiaatri sõnul on ta "sõltumatult jõukas" ja teistes valdkondades piisavalt edukas ning litsentsi kaotamine teda ei hirmuta. Ta pole kirjeldatud vastuolude tõttu psühhiaatrina tegutsenud 2017. aastast saadik.

Toimetas Karol Kallas