Kaja Kallas ja tema valitsus hooliks meie rahva ühtsusest ja seeläbi ka meie riigi julgeolekust, lõpetataks viivitamatult ennekuulmatu rahva lõhestamine, mida on teostatud, hoides sadu tuhandeid inimesi ühiskondlikust elust kõrvaldatuna alandavas teise klassi kodaniku staatuses, toonitab Objektiivi toimetus juhtkirjas.

Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) teatas 25. veebruaril ehk vahetult pärast Ukrainas sõja puhkemist, et seoses ühiskondlike pingete hüppelise kasvuga peatatakse pikettide korraldamise Stenbocki maja ees. See samm sai astutud lähtudes heast tahtest anda äreval ajal panus rahva ühtekuuluvustunde suurendamiseks.

Samal ajal kutsus SAPTK valitsust üles näitama riigimehelikkust ja astuma ka omalt poolt samme rahva ühtsuse suurendamiseks, tühistades isegi valitsuse enda nn teadusnõukoja eelmise juhi Irja Lutsari poolt selgelt põhjendamatuks nimetatud koroonapasside süsteemi. 

„Kaja Kallasel ja tema valitsusel on nüüd tagumine aeg näidata, kas nende mure ühiskonna lõhestatuse pärast on siiras või mitte. Kui ühelt poolt räägitakse vajadusest kokku hoida, aga samal ajal jätkatakse ise ennekuulmatut ühiskonna lõhestamise projekti, siis on võimatu nende sõnu tõsiselt võtta," rõhutas SAPTK juhataja Varro Vooglaid.

Paraku ei ole valitsus kõnealusest üleskutsest möödunud nädala jooksul piiranguid tühistanud ega andnud ka mingit indikatsiooni selle kohta, millal need tühistatakse. Vastupidi, mõne päeva eest andis valitsus teada, et veel ei olevat õige aeg hakata piiranguid leevendama ning et see lükatakse tähtajatult edasi.

Seejuures õigustatakse piirangute jätkamist haiglate suure koormusega, mis sest, et esiteks pole üldse arusaadav, kuidas koroonapasside süsteemi jätkamine aitab haiglate koormust vähendada, ja teiseks mingit haiglate ülekoormust ei eksisteerigi, pidades silmas, et koroonahaigusest tingitud sümptomite tõttu vajab haiglaravi vaid 303 inimest ja haiglad isegi kuulutavad oma valmisolekut hakata võtma vastu Ukraina konfliktis haavata saanud inimesi.

Teadmises, et terve rida riike on juba koroonapiirangud tühistanud, on Eestis nende jätkamine praeguses ärevas olukorras sügavalt vastutustundetu. Kui Kaja Kallas hooliks meie rahva ühtsusest ja seeläbi ka meie riigi julgeolekust, lõpetaks ta viivitamatult ennekuulmatu rahva lõhestamise, mida valitsus on ellu viinud, hoides sadu tuhandeid inimesi ühiskondlikust elust kõrvaldatuna alandavas teise klassi kodaniku staatuses.

Samuti on tõsi, et kui riigi kaitsevõimest tegelikult hoolitaks, tuleks vaktsiinisunnile mitteallumise tõttu vallandatud ohvitseridelt vabandust paluda, neile vahepealsel ajal saamata jäänud töötasu välja maksta ning nad koheselt ametisse ennistada. Sama peaks tegema vallandatud politseinike ja meditsiinitöötajatega.

Keerulistel aegadel selgineb, millistel poliitikutel on riigimehelikkust ja millistel ei ole seda mitte. Kaja Kallas ja tema valitsus tõestavad, et nemad kuuluvad viimasena mainitute hulka.