Kanye West kohtumisel Ameerika Ühendriikide president Donald Trumpiga 11.10.2018. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide poppmuusik Kanye West teatas riigi iseseisvuspäeva, 4. juuli õhtul, et ta kandideerib Ameerika Ühendriikide presidendiks.

Artistinimega Ye muusik teatas Twitteris: "Me peame nüüd usaldades Jumalat aru saama Ameerika võimalustest, ühendama oma unistused ja ehitama üles oma tuleviku. Ma kandideerin Ameerika Ühendriikide presidendiks! #2020VISION"

Esimene presidendikandidaat Yele toetuse avaldaja oli elektriauto- ja kosmosetööstur Elon Musk. "Ma toetan sind kõiges," säutsus Musk.

2018. aastal leidis Ye endas üles usu Jumalasse ja 2019. aasta alguses alustas ta "pühapäevateenistus" (Sunday service) palvekoosolekute pidamist. 2019. aasta lõpuks jõudis ta oma gospelkooriga Ühendriikide suurimasse Lakewoodi megakirikusse. Enne pandeemiat oli Yel koos Lakewoodi "superpastori" Joel Osteeniga kavas korraldada käesoleval suvel hulk staadioniteenistusi, kuid need jäävad COVID-19 tõttu ära.

Kanye Omari West sündis 8. juunil 1977. aastal Ameerika Ühendriikide Georgia osariigi pealinnas Atlantas ja kasvas üles Kesk-Lääne Illinoisi osariigi suurimas linnas Chicagos. West on ilma teinud muusiku, produtsendi ja moekunstnikuna. Teda peetakse üheks kaasaja olulisemaks muusikuks. Tema naine on Kim Kardashian ja peres kasvab neli last.

Toimetas Karol Kallas