Marko Mihkelson. Foto: ekraanitõmmis

Lapse sündsusetus poosis pildistamisega kuulsaks saanud reformierakondlane Marko Mihkelson leiab, et hetkel on maailm liiga "tormiline", Türgi on Eesti liitlane ja armeenlaste genotsiid ei vääri neil põhjustel riigikogu tähelepanu.

Mihkelson pole rahul Eesti 200 juhi Margus Tsahkna Armeenia visiidil antud lubadusega, et "Eesti on Armeeniale võlgu armeenlaste genotsiidi tunnistamise ja ma annan sellele riigikogus ametliku käigu".

Riigikogu väliskomisjoni juhist lastefotograaf rääkis ERR-ile: "Suheldes erinevate fraktsioonide esindajatega, ma ei näe, et praegu see teema [armeenlaste genotsiidi tunnistamine ja hukkamõistmine] oleks aktuaalne ja et selline eelnõu riigikogu menetlusse jõuab."

Sellise väljaütlemisega tunnistas reformierakondlane, et jutt "reeglitepõhisest maailmakorrast" ja õigusriigist on hülgemöla ning moraal on nõrkadele.

Kui mingid reeglid on kuskil olemas, siis need kehtivad ühtemoodi nii sõpradele kui vaenlastele. "Reeglitepõhine maailmakord" ei tähenda seda, et hegemoon Ameerika Ühendriigid teeb, mis pähe tuleb ja kõik teised peavad mööda nööri käima. Ehk päris reeglitepõhist maailmakorda ei ole olemas ja kui mõni inimene kuskil sellist juttu ajab, siis kas ta ise on poolearuline või peab kuulajaid-lugejaid tölplasteks.

Elik: miks inimestel pole häbi nii lolli juttu ajada?

Moraal on alati ja kõigile ühesugune. Kui keegi hakkab moraali valikuliselt rakendama, siis on tegemist tõbrastumisega. Tsivilisatsioonide mõtteloost võib selle tõestuseks tuua miljon tsitaati ja tänaseks pole midagi muutunud, et sellised reeglid ning tähelepanekud enam ei kehtiks.

Ergo: riikidel pole sõpru, vaid ainult huvid ja nagu üksikisikute omavahelistes suhetes, austatakse neid, kes ise ennast austavad, mitte tallalakkujaid ning kerjusahve.

Pisut funktsionaalset lugemisoskust rakendades võib Mihkelsoni jutust saada aru, et Eestis on täna võimul moraalsete soerdite jõuk, keda "valed" inimsuse vastased kuriteod ei morjenda.

Kui midagi eeskujuks tuua, siis osmanite poolt armeenlaste vastu Esimese Maailmasõja ajal toime pandud genotsiidi on üheselt hukka mõistnud Eesti "kõige suurema julgeoleku tagatise" Ameerika Ühendriikide kongressi mõlemad kojad ning kõikide osariikide seadusandlikud kogud. 

Ehk quod licet Iovi, non licet bovi ja see on veel üks näide kui nürimeelne on jutt "reeglitepõhisest maailmakorrast".

Rääkimata tõikadest, et tänane Türgi on ogar osmanite "Pan-Türgi" taastaja ja Katari kõrval üks jõulisematest Euroopa Suure Asendamise mahitajatest ning islamiseerijatest. 

"Head suhted Türgiga" on koera saba jupikaupa raiumine ja see vaene Muki, keda piinatakse, on seni koos Euroopa Liiduga ka Eesti.