Joviaalses meeleolus Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker sasis reedel Euroopa Ülemkogu tippkohtumisele saabudes tervituseks naisametniku juukseid, tõstatades seeläbi küsimuse, kas Junckerit vaevab taas ishias võib peitub tema kummastava käitumise põhjus siiski milleski muus.

Intsident leidis aset Euroopa Ülemkogu kahepäevase tippkohtumise teisel päeval, mil Euroopa Liidu juhid kogunesid arutama Euroopa Liidu pikaajalise eelarve, välissuhete, immigratsiooni ja ühisturu üle.

EU leader Juncker grabs a woman's hair and looks drunk again

Posted by Voice of Europe on Reede, 14. detsember 2018

.

Junckeri kummastav käitumine on ka varasemalt kulme kergitanud ning kõneainet pakkunud. Näiteks nähti teda tuigerdamas tänavu 11. juulil Brüsselis aset leidnud NATO tippkohtumisel, mil ta vajas püstipüsimiseks kõrvalseisjate abi.

Seejärel meedias ja sotsiaalmeedias levima hakanud spekulatsioonidele, nagu oleks ta purjus olnud, vastas Juncker aga, et tal oli kõigest raskusi kõndimisega, kuna teda tabas valulik ishiasehoog ning ta jalad läksid krampi: “Ma ei ole purjus, mul on ishias. Ma eelistaksin olla purjus.” Samuti soovis ta lugupidavamat suhtumist endasse: “Mulle avaldab tõesti muljet see, et inimesed huvituvad nii marginaalsetest probleemidest ja ma soovin, et minusse lugupidavamalt suhtutaks.”

Kuna Juncker võtab teda vaevava ishiase vastu ka rohtu, siis võib ainult spekuleerida, kas tema sagedase lugupidamatu ja matsliku käitumise põhjus peitub ravimites või siiski milleski muus.

Toimetas Martin Vaher