( : ) kivisildnik Pythagorase kodusaarel Samosel. Foto: ( : ) kivisildnik

Multikultuuri õndsus on uuskommunistide poolemeelne luul, tegelikkuses on see kõik jube. Sõitke Samosele ja vaadake ise, mis Vathys toimub ning mida kohalikud sellest jamast arvavad. Rääkige inimestega. Kõigil on juba ammu kõrini. Kreeka saared on meile hea õppetund, pole vaja nende vigu korrata, kirjutab Objektiivile ( : )kivisildnik otse Samose saarelt. 

Resideerun parasviisi Samosel, see on mägine Kreeka saar seitsmekümne kilomeetri kaugusel Türgi rannikust. Ülimalt maaliline, meie jaoks ka eksootiline maanurk, sõbralikud inimesed, apelsinipuud aedades, kitsekarjad, viina- ja oliivimäed. Enam vähem ideaalne töö- ja treeningpiirkond aga… Suvel turistid ning aasta läbi Aafrika illegaalide hordid.

Üleeile toimus saare pealinnas Samos/Vathys massimeeleavaldus kohaliku HotSpoti nimelise nn pagulaslaagri ja illegaalide vastu. Sarnased suurüritused toimusid ka teistel Põhja-Kreeka saartel. Olin ise kohal ja võin kinnitada, et meeleolud olid masendavad aga inimesed viisakad ja rahulikud, punamäratsejaid ja muid antifašiste korda rikkumas ei olnud.

Kogu Samose saarel oli üldstreik, suletud olid nii riigiasutused kui eraettevõtted, kõik kohad olid kinni, ka bensiinijaamad, see on kohalikke olusid arvestades tõeline luupainaja, sest automaattanklad on haruldased ja tankimiseks tuli teha enne pooltosinat ebaõnnestunud katset, siis alles õnnestus leida robot.

Meeleavaldus massiimmigratsiooni vastu Samosel. Foto: ( : )kivisildnik

Taustateadmiseks, bussipilet külast, kus ma elan, pealinna maksab 55 eurot üks ots, see teeb umbes 55 km. Võib oletada, et kõik kaugeltnurgamehed pealinna keskväljakule ei jõudnudki, hea on teada, et meie küla veinivabrikust saab pooleliitrise klaaspudeli maheveini ühe euroga. 

Rahvast oli meeleavaldusel tõesti väga palju, kogu keskväljak ja sadamapoolne lai promenaad oli inimesi täis. Protesteerijad olid riietatud musta, see oli korraldajate soovitus. Meedia andmetel oli siia kogunenud 1500 inimest, võimalik et isegi rohkem. Wikipedia andmetel elab saare pealinnas Vathys 3200 inimest. Kesklinna piiril, mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel mäenõlval asub üüratu õnneotsijate laager.

Laagri ametlik osa on rajatud 700-le inimesele, oliivipuude alune mäekülg linna kohal kubiseb aga illegaalide hüttidest, kogu selles lauajuppidest, koormakatte tükkidest ja muudest elutegevuse jääkidest kokkuklopsitud slummis viitavad tsivilisatsioonile üksikud telgid ja mobiilidesse süvenenud pigijumekad aroobid. 

Migrantide laager Vathys, Samosel. Foto: ( : )kivisildnik

Oliivide all, sodi täis prügikottide lasu taga logeleb kuskil 7000 illegaali, kohalikud inimesed on vähemuses ja meeleheitel. Meeleavalduse põhiloosungid olid: Me tahame oma saart tagasi! Me tahame oma elu tagasi. Mida siis kohalikud kurdavad? Meie lehtedeski on kirjutatud Samose pagulaslaagri vägivallapuhangutest ja turvalisuse kaalutlustel suletud koolidest ja lasteaedadest.

Kujutage ette, et te elate kaunis sadamalinnas, kus on illegaale rohkem kui linnakodanikke, enamus neist täies elujõus noored mehed. Koolilapsed on hirmul, mänguväljakul joovad öömustad jõugud odavat viskit või kiiguvad pearättides kahtlased isikud. Poemüüjad ei tea, mida luupainajaga peale hakata, kliente tuleb pidevalt välja visata ja läbi otsida. Inimesed kolivad Vathyst ära, turistid enam siia linna ei tule, kõik käib alla, räpasus, ebakindlus, õud. Muide, siin elati veel lähiminevikus turismist.

Keskvõim aga otsib võimalusi ehitada uusi laagreid ja üürida elamispindu tühjenevates külades. Ühes sellises külas ma hetkel peatungi. Tundmatuks jääda soovivas külas elab tuhat inimest, kunagi elas viis korda rohkem ja hetkel on asustatud iga viies maja. Pole vaja mingeid laagreid ehitada, ainult üüri välja ja maailm on päästetud. Kohalikel elanikel on eriarvamus.

Siinsed inimesed on illegaalidenuhtlust lähedalt ja oma silmaga näinud ning lillaroosade mesikeelsed valed ja kerge üüriraha ei lähe neile korda. Inimesed tahavad elada, tahavad normaalselt elada. Ellujäämise küsimuses ei saa teha kompromisse ja neid ei tehta. Siin ei häbene keegi avalikult rääkida illegaalide väljasaatmisest ja HotSpoti sulgemisest.

Mingit muud lahendust ei ole ega saagi olla. Multikultuuri õndsus on uuskommunistide poolemeelne luul, tegelikkuses on see kõik jube. Sõitke Samosele ja vaadake ise, mis Vathys toimub ning mida kohalikud sellest jamast arvavad. Rääkige inimestega. Kõigil on juba ammu kõrini. Kreeka saared on meile hea õppetund, pole vaja nende vigu korrata. 

Mul on hea meel, et Eestis keeratakse immigratsioonikraane kinni, rämpsülikoolidele ja ahnetele orjapidajatele antakse vastu näppe. Samoselgi leidub veel üksikuid meelekindlaid vasakfundamentaliste, kes küll ei eita illegaalide nuhtlust, kuid põhjendavad seda aafriklaste harimatusega, vot neid on vaja õpetada, nad lihtsalt ei oska normaalselt olla – veel veidi peenhäälestada.

Totrus. Haridus, viisakus, kirjaoskus ja kahvliga söömine ei käi iga kultuuri juurde, kõik kultuurid ei ole meie mõttes kultuursed aga saagi olla. Sõna metslane tähendab midagi, sõna ebakultuurne tähendab midagi ja sõna ohtlik tähendab täna rohkem kui ta tähendas eile. Vähemalt on Kreeka vasaklojused jõudnud oma arengus illegaalide probleemi teadvustamise etappi, meie sotsirakatsid on nende kõrval nagu pimedad kutsikad. 

Meie pugejatel ja reeturitel tuleb ka kunagi aru saada, et illegaalid ei tule siia häid kombeid õppima ja Euroopa kultuuri aluseid omandama, vaid lõbusasti priileiba sööma, oma kõrbehõimude kombeid kohalikele peale suruma ja sugulasi järgi kutsuma. 

Lugesin meeleavalduse ingliskeelseid meediakajastusi, oli ka intervjuusid illegaalidega, keegi ei olnud tänulik ega võtnud jutuks elupäästmist. Kiruti igavust ja raskeid tingimusi, tahaks kuskile ära, tahaks suurde linna – Moskvasse, Moskvasse, Moskvasse nagu Tšehhovi logelevad aadlidaamid.

Ma soovitan kõigil illegaale ihalevatel iduettevõtjatel, sotsialistlikel literaatidel, soroslastel ja muudel vasakkõlupeadel tulla Samosele, seada ennast Vathys sisse, üürida elupaik võimalikult HotSpoti lähedal, oletan et need ei ole ülemäära kallid, ja nautida õndsust, mida multikultuuri praktika pakub.

Ohtra spetsialiseeritud tööjõu tingimustes saab ju ka mistahes tootmise või kõrgtehnoloogilise pulgatsehhi käima tõmmata. Kohalikud on siit läinud, pinna leiame.

Tehke seda ja siis tulge mulle rääkima, kui hea see on ja kuidas majandus tõuseb, kultuur rikastub ja pensione makstakse, nii et küpressisalud sahisevad. Samosel ootab seitse tuhat töötut spetsialisti teie humanismi ja idualgatusi, kühveldage raha kokku ja kui miljoneid enam tuulutada ei jõua, ehk leidub siis mullegi mõni kirjanikupajuk või midagi. 

Ootan epikuurliku rahuga ilusa vasakteooria ellurakendamise fataalset tulemust.

Samosel, vandenõulaste eriülesandega