Foto: Sparta Facebook'i leht

Tallinna halduskohus ei andnud terviseameti vastu kohtusse läinud spordiklubile Sparta esialgset õiguskaitset, kirjutab ERR.

Kohus märkis, et esitatud tõendite pinnalt tuvastati, et klubi isegi ei püüdnud korralduse ja ettekirjutuse nõudeid täita. Kohtu hinnangul puudub klubil subjektiivne õigus nõuda, et tänases epidemioloogilises olukorras võimaldataks tal piirangutevabalt tegutseda.

Halduskohtu määrus ei ole jõustunud ning selle saab vaidlustada Tallinna ringkonnakohtus 15 päeva jooksul, samuti ei puuduta see sisulist vaidlust antud kaasuses.

Täna teatas Sparta, et tegutseb nüüd Kitseküla spordiklubi nime all ning küsib alates tänasest koroonatõendeid, vahendab Delfi. Ajakirjanik külastas eksperimendi korras klubi, kus talle anti võti ja uksekiip, kuid raha ega koroonatõendit ei küsitud. Seepeale teatas hetkel keskuse opereerimisega tegelev Priit Kajari, et tegu oli kahetsusväärse juhtumiga ning üldiselt siiski tõendeid kontrollitakse.  

"Alates 18.11.2021 võimaldab Sparta Spordiseltsi liikmetele spordisaalide kasutamist samades ruumides tegutsev Kitseküla spordiklubi. Samas tuleb spordisaalide kasutamiseks kuni õiguslike asjaolude selgumiseni esitada Vabariigi Valitsuse 23.08.2021 korraldusega nr 305 nõutud tõend.
Sparta Spordiseltsi hinnangul on nimetatud tõendi esitamise ja kontrollimise nõue ilmselgelt põhiseadusvastane. Oleme vaidlustanud nimetatud nõude halduskohtus ning anname oma parima selleks, et see piirang esimesel võimalusel tühistataks," teatab Sparta oma kodulehel.

Oktoobri lõpus teatas terviseamet, et alustab koroonanõuete täitmisest keelduva Sparta spordiklubi suhtes haldusmenetlust, millega on võimalik klubi tegevus peatada või keelata. Kuu alguses jõudis menetlus spordiklubi majandustegevuse kaheks nädalaks peatamise otsuseni.

Varasemalt on terviseamet teinud spordiklubile ettekirjutuse, milles kohustati asutust viivitamatult täitma koroonaviiruse ohu tõrjumise nõudeid. Samuti määrati spordiklubile sunniraha 2000 eurot, mille spordiklubi oli nõus tasuma, kuid plaanis sunniraha nõude vaidlustada.

Toimetas Jaanus Vogelberg