Ungari meedia manipuleerimiseks on eraldatud 700 000 USA dollarit. Foto: Nosyrevy/Bigstockphoto.com

USA välisministeerium kavatseb kallata Ungari meediasse 700 000 dollarit, mis Breitbarti ajakirjanikele aru andnud ametnike sõnutsi on osa "demokraatia ja inimõiguste programmeerimist," mida ministeerium teostab paljudes maades.

Ministeeriumi ametnik kordas ühtlasi kajana president Donald Trumpi suhtes kriitiliselt meelestatud USA suursaadiku kohusetäitja David Kostelanckiku seisukohta, et liiga paljud Ungari meediaväljaanded suhtuvad pooldavalt peaministri Viktor Orbáni konservatiivsesse valitsusse.

Breitbarti hinnangul rahastab USA välisministeerium Ungaris valitsusvastast ja opositsioonilist meediat ning ajab ilmselt tänaseni Barack Obama ajastu antikonservatiivset poliitikat.

Seega töötavad nii ministeerium kui saatkond vastu president Trumpile, kes on kiitnud Orbánit kui "tugevat ja julget" juhti.

Orbán oli omalt poolt esimene Euroopa liider, kes Trumpile toetust avaldas.

Teatavasti seisab Orbán otsustavalt vastu globalistide agendale ujutada Ungari üle moslemitest migrantidega ning peab oluliseks ehitada riik Kristuse õpetusele.

Ungari välisministeerium on omalt poolt saadiku kohusetäitja vaibale kutsunud ning välisminister Péter Szijjártó süüdistab Ühendriike häbitus sekkumises Ungari siseasjadesse enne tuleva aasta kevadel toimuvaid üldvalimisi.

Szijjártó silmis on šokeeriv, et Ameerika rahva raha kasutatakse Ungari ajakirjanike "ametialaseks harimiseks."

Kostelancik töötas Obama-aegse USA suursaadiku abina Ungaris ning on Budapestis postil kui nn Chargé d'Affaires, kuni Trumpi administratsioon saadikuvahetusega vaeva näeb.