Eesti 200 esinaine Kristina Kallas süüdistab Objektiivi oma erakonna põrumises riigikogu valimistel. Foto: Scanpix

Valimistel riigikogust napilt välja jäänud Eesti 200 esinaine Kristina Kallas süüdistab erakonna põrumises Objektiivi, EKREt ja Isamaad, kes tegid tema sõnul neist provokaatorid ja venestajad, vahendab Postimees.

Erakonna Eesti 200 esinaise sõnul sai neile ühest küljest saatuslikuks ebavõrdne jõudude vahekord, mistõttu jäi kampaanial lõpufaasis oma valija veenmiseks jaksu väheks. Kuid teisalt alahindas Eesti 200 tema sõnul ka seda, kui varmalt konkurendid nendega seotud skandaale ära kasutasid:

"Lapsevankri teemal tegi meist provokaatorid ju EKRE koos Objektiiviga. Venestaja tiitli saime Isamaa käest. Siis võid ju pikast plaanist ja ideedest rääkida, aga see enam ei lenda."

Objektiiv paljastas tõepoolest pommuudisena Eesti 200 liikme Florian Hartlebi poolt korraldatud provokatsiooni tagamaad ja selles osalenud isikute omavahelised seosed möödunud aasta 11. detsembri Fookuse erisaates "Eesti 200 töötajad osalesid küünilises provokatsioonis, kasutades selleks väikest last", mis on praeguseks kogunud Objektiivi Facebook'i lehel juba rohkem kui 70 tuhat vaatamist.

Fookuses eri: Eesti 200 töötajad osalesid küünilises provokatsioonis, kasutades selleks väikest last

OLULINE: Eesti 200 vabatahtlike koordinaator Kadri Napritson-Acuna ja projektijuht Teele Holmberg osalesid pühapäeval Vabaduse väljakul toimunud rändeleppe vastasel meeleavaldusel küünilies provokatsioonis, milles kasutati Holmbergi ja peaprovokaatori Florian Hartlebi ühist last, osutavad saates "Fookuses" Markus Järvi ja Varro Vooglaid.

Posted by Objektiiv on Teisipäev, 11. detsember 2018

.
Saates toodi rahva ette üldsusele seni teadmata tõsiasi, et samal ajal kui Hartleb Vabaduse väljakul ÜRO rändeleppega liitumise vastaseid meeleavaldajaid lapsevankriga rammis ja fašistideks sõimas, filmis lapse ema ja erakonna projektijuht Teele Holmberg kogu intsidenti lihtsalt eemalt oma telefoniga, selle asemel et sekkuda ja oma vankris istuvat last turvalisse kohta toimetada.

Pärast Objektiivi paljastust oli ka Postimees sunnitud nentima, et "Objektiiv tuli välja uurimusega, mis näitas täiesti usutavalt, et käruintsident võis olla plaanitud provokatsioon" ning et sellega õnnestus väljaandel nii-öelda oma mullist välja murda.

Eesti 200 veel oma pikka plaani maha ei mata

Kuigi Kallas nendib, et valimiskünnise ületamisest puudu jäänud ligi 3000 häält kaotati viimasel hetkel peamiselt Reformierakonnale, ei süüdista ta selles valijat vaid poliittehnoloogiat, kes neist "üle sõitis".

Sellest hoolimata, et tänavu jäi valimiskünnis ületamata, kavatasetakse iga-aastase 100 000 eurose riigieelarvelise toetuse najal "pika plaaniga Eestile" jätkata, kuna Kallase sõnul ei saa nad vastutustundlike inimestena sellist plaani kindlasti maha visata.

Kuna juhatuses on inimestel tema hinnangul motivatsioon vaatamata kehvale valimistulemusele ülikõrge, lubab ta, et Eesti 200 tuumik ei lagune kindlasti laiali, vaid paneb "täiega edasi."

Kallas kinnitab, et järgmise sammuna on erakond otsustanud osaleda oma nimekirjaga europarlamendi valimistel, et seista vastu EKRE ilmsele soovile Euroopa Liitu veel rohkem laiali lammutada. Enda jätkamist Eesti 200 esinaisena Kallas aga veel kinnitada ei julgenud.

Toimetas Martin Vaher

Eesti 200: provokatsioonipartei