Kümned tuhanded katoliiklastest naised ühispöördumises paavstile: palun vastake, kas aitasite kardinal McCarricki jõledusi kinni katta

Paavst Franciscus ja peapiiskop Georg Gänswein 5. septembril paavstlikul üldaudientsil Vatikanis, Püha Peetruse väljakul. Foto: Pierpaolo Scavuzzo, AGF/SIPA/Scanpix

Rohkem kui 36 000 naist saatsid paavst Franciscusele ühispöördumise, paludes temalt selgitust, kas ta oli teadlik homoseksuaalist predaatoriks osutunud kardinal McCarricki suhtes eelmise paavsti poolt väidetavalt kehtestatud sanktsioonidest ja kas ta otsustas need tühistada.

“Peapiiskop Carlo Maria Viganò hiljutiste tunnistuste valguses tunneme kohustust pöörduda otse Teie poole,” kirjutavad katoliiklastest naised oma pöördumises, nagu vahendab portaal LifeSiteNews.com. “Selles tunnistuses süüdistatakse Teid, Püha Isa, ja mitmeid väga kõrgel positsioonil olevaid kardinale endise kardinali Theodore McCarricki õõvastava käitumise suhtes silmade kinni pigistamises ning selle predaatori edutamises globaalseks kõneisikuks ja vaimseks juhiks. Kas see vastab tõele?”

“Tegu on muserdavate süüdistustega. Nagu ütles Ameerika Ühendriikide Piiskoppide Konverentsi president kardinal Daniel D. DiNardo, “väärivad tõstatatud küsimused kõikehõlmavaid ja faktidega põhistatud vastuseid. Me nõustume sellega täielikult,” toonitavad pöördumisele allakirjutanud.

“Samas pole mitmetele peapiiskop Viganò poolt tõstatatud kriitilise tähtsusega küsimustele vastamiseks tarvis ei põhjalikku juurdlust ega ka füüsilisi tõendeid. Vaja on vaid Teie selget ja sirgjoonelist vastust, Püha Isa,” kirjutatakse pöördumises. “Kui ajakirjanikud Teilt hiljuti peapiiskop Viganò süüdistuste kohta küsisid, vastasite, et Te “ei kavatse öelda selle kohta mitte ainsatki sõna”. Ütlesite ajakirjanikele, et nad loeksid ise tähelepanelikult [peapiiskop Viganò] tunnistust ja teeksid omad järeldused.”

“Teie valu tundvale karjale, paavst Franciscus, tunduvad niisugused sõnad ebaadekvaatsena. Need torkavad ja peegeldavad seda sama klerikalismi, mille Te hiljuti hukka mõistsite. Me vajame tõelist juhtimist, tõde ja läbipaistvust. Meie, teie karja liikmed, väärime Teie poolset vastust.”

Pöördumisele on alla kirjutanud mitmed tuntud naissoost katoliiklikud juhid, nagu näiteks Mary Rice Hasson, Obianuju Ekeocha ja professor Janet E. Smith, just nagu ka tuhanded emad, abikaasad, katehheesi õpetajad ja nunnad.

“Meie oleme katoliiklike koguduste, koolide ja koguduste selgroog,” kirjutavad naised oma pöördumises. “Palun ärge pöörake meile selga… Me peame saama kinnituse, et olete meiega kõige tegelikult juhtunu osas aus.”

“Meil on õigus teada tõde. Meil on õigus Teie vastustele,” kirjutasid kümned tuhanded katoliiklastest naised oma ühispöördumises, kinnitades armastust Kristuse ja Kiriku vastu.

Toimetas Varro Vooglaid

Fookuses: katoliku kirikusse imbunud homoseksuaalne korruptsioon tuleb juurteni välja rookida

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!