Katoliku kirikus lõkkele lahvatanud homoseksuaalsete kriminaalide ning nende kuritegude kinnimätsimise skandaali, mis ulatub peapiiskop Carlo Maria Viganò tunnistuse kohaselt Kiriku kõige kõrgemate tasanditeni, kommenteerivad saates "Fookuses" Markus Järvi ja Varro Vooglaid. 

Hiljuti jõudis avalikkus ette pikaajalise Vatikani diplomaadi ja Ameerika Ühendriikides apostliku nuntsiuse ehk saadikuna teeninud peapiiskop Carlo Maria Viganò 11-leheküljeline detailne raport, milles viimane kinnitab, et paavst Franciscus oli teadlik Washingtoni homoseksuaalsest predaatorist kardinali Theodore McCarricki kuritegudest, ent sellest hoolimata tühistas ta paavst Benedictus XVI poolt kardinalile eelnevalt määratud sanktsioonid, tehes temast oma lähedase nõuandja USA katoliku kiriku küsimustes.

Peapiiskop Carlo Maria Viganò peaaegu pretsedentitu tunnistus on põhjustanud Kirikus tormi, mille sarnast pole nähtud pikka aega. Samas kui liberaalne ja pahatihti Kiriku traditsiooni ning õpetusega vastuolus olev "katoliiklik" meedia üritab diskrediteerida Carlo Maria Viganò isikut, pööramata tähelepanu tema väidetele, on kasvav hulk piiskoppe asunud raportit toetama või kutsunud tõsiselt uurima seal esitatud väga tõsiseid süüdistusi Kiriku hierarhia tipus olevate piiskoppide, kardinalide ja paavsti enda vastu. Viimaste hulka kuuluvad kardinalid Raymond Burke ja USA piiskoppide konverentsi pea Daniel Di Nardo, piiskopid Joseph Strickland, Thomas Olmsted, Allen Vigneron, Robert Morlino ja Athanasius Schneider.

Raportis sisalduvate väidete õigsust ja peapiiskop Viganò ausat tahet on kinnitanud ka tema alluvuses töötanud pikaajaline diplomaat monsignor Jean François Lantheaume.

Saates pööratakse tähelepanu ka Postimehe välistoimetuse katoliiklasest juhataja Evelyn Kaldoja piinlikule üritusele diskrediteerida peapiiskop Viganòt hereetilise ja korduvalt paavsti ja piiskoppide dokumentidele vastandunud National Catholic Reporteri kolumnisti, kellegi Michael Sean Wintersi väidetega, et 45 aastat prominentse Vatikani diplomaadina tegutsenud Viganò on vandenõuteoreetik ja pooletoobine. Vooglaiu ja Järvi hinnangul peaks Postimehel ja Evelyn Kaldojal endal olema häbi sellist kirjutist avaldada.

Detailse raporti ning homoseksuaalse maffia poolt Kirikus esile kutsutud skandaali teemal arutavad lähemalt Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

Vaadake lisa videost!