Marine Le Pen eile Nice'is kõnet pidamas. Sealtsamast saatis ta sõbraliku hoiatuse USA presidendile Donald Trumpile, et too oma Prantsuse ametivenna peale liigselt ei panustaks. Foto: Scanpix

Prantsuse Rahvusrinde liider Marine Le Pen on saatnud USA presidendile Donald Trumpile sõbraliku hoiatuse seoses Emmanuel Macroni äsjase visiidiga Ühendriikidesse: ära mine selle mehe liimile.

Le Pen ütles Breitbartile, et Trump "ei tohiks lasta end" Macroni ja tolle ambitsioonide osas "eksitada," pidades eriliselt silmas, et "Macron ei ole uue [poliitilise] tsükli algus, vaid vana tsükli lõpp."

Le Peni enda nägemus Euroopa Liidust on "rahvusriikide comeback" olukorras, kus mõiste kui selline on sisuliselt ära keelatud.

Seetõttu meenutab Euroopa Liit tema sõnutsi "pigem Nõukogude Liidu moodi süsteemi."

Ta kirjeldas praegust Euroopat kui kohta, kus "farmereid enesetapule aetakse ning ärid reeglite all lömastatakse."

Le Pen andis Breitbartile intervjuu pärast suurt rahvakoosolekut Nice'is, kus lisaks temale esinesid ka teiste rahvuslike ja patriootlike erakondade esindajad muuhulgas Austriast, Kreekast, Bulgaariast, Belgiast, Tšehhist ja Poolast.

Koosoleku korraldas rahvusriikide Euroopa edendamiseks ellukutsutud liikumine Mouvement pour l'Europe des nations et des libertés, millega minnakse vastu peatsetele Euroopa Parlamendi valimistele – kus esmakordselt alates 1979. aastast keelduvad osalemast britid.

Kersti Kaljulaid: Euroopa Liit on Eesti vabaduse ja iseseisvuse peamine garantii