Seekordses nädalakommentaaris jätab Markus Järvi päevapoliitika ja suundub kõlbeliste veendumuste radadele. Tõuke selleks andis kohtumine professor Rein Einastoga, kes käesoleva nädala Objektiivi raadiosaates esitas lihtsa ja rabava küsimuse: miks me peame valetama?

Täna räägin lühidalt ühest lihtsast ja samas nii keerulisest asjast nagu üksikisiku kõlbelised veendumused, mis kujundavad seda, kuidas meie ühiskond välja näeb. Juba pikemat aega on mul nimelt tunne, et tänapäeval ei saa me loota mingile iseenesestmõistetavale arusaamisele elementaarsetest asjadest. Põhilised teemad, mis veel mõnikümmend aastat tagasi võisid tunduda triviaalsetena, vajavad üha enam esiletoomist.

Tõuke selleks andis mulle kohtumine professor Rein Einastoga, kellega vestlesime Objektiivi sellenädalases raadiosaates Eesti ühiskonna ees seisvate moraalsete väljakutsete teemal. Selles saates küsis Rein Einasto ühe küsimuse, mis peaks õhu meie õhiskonna kohal puhtaks lööma nagu välk selgest taevast: miks meil on vaja valetada?

Kuulake kindlasti ka meie raadiosaadet Pereraadio sagedustel reedel kell 19 ja kordusena laupäeval kell 13. Loomulikult on viimased raadiosaated järelkuulatavad ka Objektiivi raadiorubriigis.

Head kaasamõtlemist!