Kuninganna terviseks? Foto: Scanpix

USA peavoolu kvaliteetkanali MSNBC poliitanalüütiku Joan Walshi hinnangul on Donald Trump küll “alistanud esimese naispresidendi, aga on nüüd teinud naisest vaba maailma liidri.”

“Sest see on nüüd Angela Merkel. Ta on troonist loobunud,” viitab videole Breitbart.

Welsh ütles: “Mul on raske uskuda parimat, otsekui ta [Trump] ei pidanuks silmas ega mõelnud tõsiselt neid asju, mida ta ütles. Ma arvan, et ta mõtles mitmeid asju tõsiselt.”

“Ma ei tea, kas ta teab, mis saavad olema tagajärjed,” jätkas analüütik.

“Lõpetuseks tuleb öelda, [et] ta alistas esimese naispresidendi, aga on nüüd teinud naisest vaba maailma liidri. Sest see on nüüd [Saksa kantsler] Angela Merkel.”

Sellise järelduseni juhatas jutu arutelu selle üle, kuidas Trump läinud nädalal NATO liidrite tippkohtumisel liitlastele Euroopas meelde tuletas, et nood peaksid oma kaitsesse piisavalt panustama, kohustustest kinni pidama ja tasuma kogunenud võlad.

“Ajad, mil me võisime täielikult teiste peale loota, on ümber saamas. Seda olen ma viimase paari päeva jooksul kogenud,” ütles Merkel selle peale paar päeva hiljem. “Meie, eurooplased, peame oma saatuse omaenda kätesse võtma.”

Lugege meenutuseks Postimehe artiklit Merkelist kui Euroopa kuningannast.

Muuhulgas saate kauaaegse võitluskaaslase vahendusel teada, et «see naine on neurootiliselt töökas» ning “loeb bürokraatlikke pabereid, mitte kirjandust.»

Le Pen: Prantsusmaad hakkab igal juhul juhtima naine