Toomas Hendrik Ilvese Twitteri kontol esinev keelekasutus ja kirjapilt, mis presidendi kantselei filtrist enam läbi ei käi, tuletab jälle meelde, et meil on olnud kaks ametiaega järjest presidendiks väliseesti mats, tõdeb Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi nädalakommentaaris.  

Endise presidendi Toomas Hendrik Ilvese märkused EKRE juhtpoliitikute ja Vabariigi Valitsuse ministrite Mart ja Martin Helme raadiosaate “Räägime asjast” teemal loovad madala keelekasutuse pretsedendi.

Ilves nimetab endise presidendina, mis on teatavas mõttes poolametlik positsioon, ametisolevat valitsust Twitteri vahendusel “ahvlaks”.

“28 aastat enam-vähem normaalseid valitsusi. Isegi Reiljan oma kolhoosidirektoritega sellist nalja ei pakkunud. Ent praegune valitsus on absurdseim, naeruväärsemaid ning ebakompetentsemaid kooslusi, mida saaks ette kujutada. Ahvla. Pole muud teha kui laginal naerda ja nutta,” säutsub Ilves Twitteris.

Mart ja Martin Helme jutule saates “Räägime asjast” viidates jätkab ta: “Tänane ahvlasaade, neile, kellele absurd ja kingasuurune IQ teeb nalja. Mulle ausalt enam mitte, ega meeldi, et see on praeguse Eesti Vabariigi valitsuse vaimline tase. Senistest madalaim. Loodan, et valitsus mõistab, milline on neile omistet tase.”

Ühes teises säutsus kommenteerib Ilves tema vastu käivat kriitikat: “Nii räägib Eesti @valitsus -e minister: “…ega siis ilmaasjata ei loo süvariik ja sotsid ja refid ja Toomas Hendrik Ilves välismaal meist, meie erakonnast ja praegusest valitsusest mingisugust õõvastavat meediapilti.” Varsti saabuvad ka ÜRO mustad helikopterid ja UFOd.” 

Ja edasi tsiteerin (kirjapilt muutmata): “Unustati veel USA sisalikinimesi (lizardpeople) aga eks see ameerika alt-parem skisomaailma luulude ülevõtmine võtab isegi valgetel põmmpäädel aega”

Vigases Eesti keeles tehtud ülbeid ja kaootilisi postitusi leiab Ilvese Twitteri kontolt veel hulganisti.

Vägisi jääb mulje, et kui presidendi ametisoleku ajal suutis kantselei Toomas Hendrik Ilvese kuidagi moodi ohjes hoida, siis praegu saab Ilves paugutada ilma igasuguste filtriteta.

Pilt, mis sellest mehest aga avaneb, on niiöelda – muljetavaldav. Meil on olnud kaks ametiaega järjest presidendiks väliseesti mats, kelle Eesti keele kirjakeel ja väljendusoskus on kaootiline ja konarlik.

Ainus “voorus”, mis Ilvese kikilipsu tagant välja turritab, on tema piiritu ustavus liberaalsele ja globalistlikule Süsteemile – suure tähega –, mida ta igal võimalikul moel esitleb ja mille kriitikuid ta matslike kommentaaridega alandab, häbistab ja hurjutab.

Need säutsud on ka selles mõttes silmi avavad, et siit nähtub, mis hakkab inimesega juhtuma, kui tema taga ei valva enam presidendi kantseleid.

Ilves igal juhul teeb kõik, ühes teiste establishmenti liberaalidega, kelle hulka kuulub eelkõige koalitsioonipirukast eemale jäänud reformierakond, et portreerida Eestit natsiriigina ning luua ametisolevast valitsusest võimalikult halba kuvandit.

Koos Kersti Kaljulaidi dressipluusiaktsiooniga ja süütuse presumptsiooni eirates minemajalutamistega valitsuse ametissevannutamiselt tuleb üha kõnekamalt ilmsiks see, mis on presidendi institutsiooni mõte ja eesmärk süsteemi jaoks: selleks on olla valitseva liberaalse ja globalistliku ladviku ülempreester, kes signaliseerib heakskiitu kamraadidele ja pahameelt kõigi vastu, kes globalistidele vastukarva käivad, ehk konservatiivsust, rahvuslikku ja riiklikku suveräänsust aus pidavate jõudude vastu.

Imekspandav on aga see, kui labaselt ja vigaselt seda teha suudetakse, kui ametikohustustega kaasaskäiv avalike suhete masinavärk enam piisavat filtrit ja kaitsekihti ei paku.

Ilvest ennast parafraseerides võib loota, et üha kasvav hulk inimesi mõistab, milline on süsteemi statistidele “omistet tase”. Kontaktis reaalsusega võib hõlpsasti näha, et see on kõvasti kõrgem, kui nende tegelik inimlik ja kõlbeline kvaliteet eales lubaks neile “omistada”.