Briti härrasmees on pargis jalutamas ning talle tuli just praegu meelde, kuidas Londoni politsei plaanis hakata tuvastama seda moodsat vihakõne-värki solvuja enesetunde järgi. Foto: Denisfilm/Bigstockphoto.com

Londoni piirkonna politsei väljastas äsja juhised määratlemaks kuritegelikku vaenuõhutamist ehk "vihakõnet", mille alusel piisab koosseisu tuvastamiseks, kui ohver või keegi teine "usub", et tema suhtes toime pandud füüsiline või verbaalne akt oli motiveeritud eelarvamusest või vihkamisest.

Aga nad kustutasid selle klausli ära ning kõpitsesid teksti taas sel esmaspäeval, kirjutab Breitbart.

Tuleb välja, et sotsiaalmeedias hakati 16.–18. märtsini internetis rippunud definitsiooni üle itsitama ning kirjutama, et nüüd kiputakse rahvast "mõtteroimade" eest karistama.

Nagu naljatas kommentaator Ameerikast Jeff Jacoby, paistis Londoni politsei avalikkust "informeerivat, et sind võidakse arreteerida millegi eest, mis pole seadusevastane, kuid keegi arvab, et sul seda tehes pahad mõtted peas olid."

Ja nagu nentis pikemas blogipostituses kriminaalvaldkonnas tegutsev vandeadvokaat Matthew Scott, "võib küll esineda olukordi, kus teo tegemine on seadusevastane sõltumata sinu meeleolust, kuid niisuguseid juhtumeid küll ei ole, kus meeleolu sinust süüdlase teeb, kuigi ükski su tegu kohe kuidagi kuriteo mõõtu välja ei andnud."

Ideoloogiline diktatuur laiendab haaret: Londoni politsei tuvastab "vihakõnet" solvuja enesetunde järgi