Kõrvuti on sattunud tähed P ja R. Foto: Khakimullin/Bigstockphoto.com

USA saatkond Belgias on eraldanud 200 000 dollarit mittetulundusühingule või valitsusvälisele organisatsioonile, kes suudaks "seista vastu vägivaldsele ekstremismile", tootes "positiivseid narratiive" massilisest immigratsioonist Euroopasse.

Avaldusi oodatakse hiljemalt 29. maiks ning raha saaks kasutada aasta jooksul, et "pakkuda positiivseid narratiive pagulas- ja immigrantide kogukondadest" ning "hajutada (või eemale peletada, ingl. k. dispel) ekstremistlike rühmituste narratiive, mis õhutavad vägivalda, edastades alternatiivseid narratiive," vahendab Breitbart.

Saatkond hoiatab, et "vägivaldsed ekstremistlikud rühmitused kasutavad tehnoloogia arenguid… levitamaks oma propagandat ning värbamaks uusi jüngreid ning inspireerimaks indiviide enam kui iial varem."

Seetõttu peaks rahalise toetuse saajaks osutunu olema "loov" ning levitama "kontrasõnumeid" massiimmigratsioonist "mängurite, blogijate ja digiaktivistide kübersfäärides, kus ideede sõjad tegelikult maha peetakse."

Võitja ülesandeks jääks propageerida "positiivseid ja tolerantseid sõnumeid" migrantidest ja piiritagust päritolu inimestest "televisiooni, raadio ja sotsiaalmeedia kampaaniate abil," selgitatakse projekti kirjeldavas dokumendis.

Seejuures loodetakse, et indu narratiivitamiseks jätkub ka raha lõppedes.

USA saatkond Belgias on üks nende hulgast, kuhu uus president Donald J. Trump veel uut saadikut määranud pole.

Vaata multikat: haldjas-hipster Euroopa Liit aitab migrante