Eestlased 2014. aasta 3. septembril Vabaduse väljakul suure ekraani vahendusel Obamat kogemas. Foto: Scanpix

Barack Obama esindajad on ähvardanud jätta ära endise USA presidendi tasulise kõne Taanis, kui avalikkusele avaldatakse esinemislepingu üksikasjad, kirjutab The Daily Caller.

Obama osaleb 28. septembril Lõuna-Taani Ülikoolis kohalikele ärijuhtidele ja avaliku elu tegelastele suunatud küsimuste-vastuste sessioonil. Küsimused tuleb seejuures eelnevalt Obamaga kooskõlastada.

Üritus on juba pälvinud Koldingi kodanike pahameele, kuna omavalitsus toetab üritust "Jutuajamine president Barack Obamaga" 750 000 Taani krooni ehk ligikaudu 100 600 euroga.

Koldingil on praeguse seisuga tuleva aasta eelarvest vajaka 100 miljonit krooni. Linnapea Jørn Pederseni kinnitusel tähendab aga üritus linna jaoks sisuliselt teretulnud võimalust turunduseks.

"Sellel üritusel saavad praegused ja tulevased juhid vahetult kogeda president Obamat," selgitas ta. "Igaüks saab inspireeritud."

Samas tunnistas Pedersen, et tema eest varjati Obama võõrustamise kogumaksumust.

Nõudmisele tagada täiendavat informatsiooni vastas kohalik väljaanne Business Kolding, et Obama tiim lubas ürituse tühistada, kui lepingutingimused avalikustatakse.

Siiski on JydskeVestkysten rehkendanud, et hinnanguliselt pistab Obama üritusel osalemise eest taskusse kuni kaks miljonit Taani krooni ehk üle 268 200 euro.

Lõuna-Taani Ülikooli juhtkonna hinnangul on Obama visit oluline, kuna "annab meile tohutu tõuke."

Taani tuleb Obama (juhul, kui esinemistasu ei avalikustata – toim) Soomest Põhjamaade ettevõtlus- ja juhtimiskonverentsilt Nordic Business Forum.

Teadaolevalt toob Helsingis toimuv iga-aastane suurkonverents seekord kokku üle 7500 äriliidri vähemalt 40 riigist.

Postimehe andmetel laekub suurim ehk enam kui 900 liikmega välisdelegatsioon üritusele väikesest Eestist.

3,2 miljonit dollarit kõne eest teemal "lihatükk olgu tillem"

Tase paigas? 400 000 dollarit Obamale kõne eest