Objektiivi aastapäevakonverents 2017. Foto: Bigstockphoto.com

Täna täitub portaalil "Objektiiv" teine aasta kodumaisel meediaväljal. Järgmise nädala reedel ehk 27. oktoobril kell 13-18 toimub selle sündmuse tähistamiseks Objektiivi aastapäevakonverents Tallinnas Okupatsioonide muuseumis. Konverentsi teemaks on orjameelsus ja sellest vabanemine. Lisaks Objektiivi toimetuse liikmetele astuvad konverentsil üles ka Hardo Pajula, Maarja Vaino ja Jaak Valge. 

Objektiivi teise aastapäeva konverents kannab nime "Kuidas vabaneda orjameelsusest?". Konverents leiab aset Tallinnas Okupatsioonide muuseumis reedel 27. oktoobril, algusega kell 13.00 ning sellel esinevad konservatiivset maailmavaadet edendava Edmund Burke'i Seltsi asutaja, kolumnist ja majandusekspert Hardo Pajula, ajaloolane Jaak Valge ja videoloenguga ka kirjandusteadlane Maarja Vaino.

Üles astuvad ka Objektiivi toimetuskolleegiumi liikmed Veiko Vihuri, Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

Orjameelne allumine globalistlikele huvidele ning selle tulemusena Eestis välja kujunenud olukord, kus paljude arvates on riigivõimust saanud kodanike huvidele vastutöötav masinavärk, on viimaste aastate sündmuste valguses pälvinud paljude kommentaatorite tähelepanu.

Käesoleval aastal kirjutas kirjandusteadlane Maarja Vaino Rail Balticu läbisurumist kommenteerides, et Eestis on levima hakanud moonakamentaliteet: "Eestlased on jälle olukorras, kus võimu allikas asub mujal ning selle kohalikud esindajad praktiseerivad tegevusi suurriiklikku või kitsamalt isiklikku kasu silmas pidades. Nende tegevuse fookuses ei ole Eesti ja eesti rahva kui terviku huvid." Semiootik Valdur Mikita kirjutas aga laia tähelepanu saanud artiklis, et "see, mis kunagi oli riik, on paksude kardinate varjus muteerunud tülgastavaks koloniaalvõimuks".

Objektiivi toimetus nentis hiljuti ilmunud juhtkirjas, et rahvuslik-moraalsele identiteedile selja keeranud nomenklatuuril puudub huvi seista suveräänse ja tugeva rahvusriigi ning selle juurde kuuluvate väärtuste ja ideaalide eest. "Kahjuks on ka paljud tavakodanikud omaks võtnud sama mõttelaadi. Lõppude lõpuks taandubki kõik sellele, kas eesti rahvas on nõus oma riiki käest andma või nõuab ta selle enesele tagasi. Elujõudu ja usku endasse kui rahvasse ei saa välismaalt importida," kirjutasime juhtkirjas.

Sellest olukorrast välja tulemiseks on vaja koondada jõude ja pühendada aega meie praeguse olukorra rahulikule analüüsile. Mida orjamentaliteet endast kujutab? Milles see väljendub? Kuidas sellest vabaneda? Need on vaid mõned olulistest küsimustest, millele otsitakse konverentsil vastuseid.

Objektiivi aastapäeva konverents "Kuidas vabaneda orjameelsusest?" toimub 27. oktoobril Tallinnas Okupatsioonide muuseumis algusega kell 13.

Konverentsi kava:

13.00 Objektiivi peatoimetaja Veiko Vihuri avasõnad

13.10 Markus Järvi, "Kuidas pidada pidamata jäänud talvesõda?"

13.30 Hardo Pajula, "Riigistatud kõlblus"

13.50 Maarja Vaino, "Ideoloogia kandjast eliidist"

14.10 Jaak Valge, "Kas Eesti ühiskond on orjameelne?"

14.30 Varro Vooglaid, "Voorus kui tõelise vabaduse allikas"

14.50 Vaheaeg (kohv ja kehakinnitus)

15.30 Paneeldiskussioon

17.00 Kokkuvõtted ja lõppsõna

Kutsume kõiki meie lugejaid konverentsist osa võtma ja kaasa mõtlema! Palume osalemise soovist eelnevalt teada anda aadressil info [ät] saptk.ee.

Kohtumiseni Okupatsioonide muuseumis!

Juhtkiri: Eesti põhiprobleemiks on orjameelsus

Nädalakommentaar: orjameelne riik muutub alati tülgastavaks koloniaalvõimuks omaenda rahva suhtes

Sõna: orjameelsus