Infrek Petersoo ja Roland Tõnisson Objektiivi stuudios. Fotokollaaž: Objektiiv

Objektiivi raadiosaates tuleb juttu elust diktatuuri eelhinguse tingimustes ning läänemaailmast kui totalitarismi eeskojast. Mikrofonide taga on Objektiivi kolumnist, kirjanik ja Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku vaimulik Roland Tõnisson, preestrinimega isa Roman, ning vestlussaate Välgatused toimetaja Indrek Petersoo.

"Me ei tea väga täpselt, mis toimub meie poliitilise elu köögipoolel. Me ei tea mismoodi käimasolevaid protsesse suunatakse ja juhitakse. Kui nüüd loeme, et migratsiooniprotsess on olnud planeeritud juba 25 aastat tagasi, siis võime ainult mõelda või oletada, mida loeme tänasest päevast 10 või 15 aasta pärast. Aga kuidagi on kaardid hakanud väga kiirelt lahti minema ja asjad saavad avalikuks. Võime arvata, et Euroopas aset leidvad protsessid ei juhtu niisama, vaid need on planeeritud," ütles Tõnisson.

"Kui kodanik teab kõike valitsusest, siis me võime seda nimetada demokraatiaks, aga kui valitsus teab kõike kodanikest, siis on see diktatuur. Niimoodi see kipub meil tänapäeval olema. Valitsus teab erinevate andmebaaside kaudu eurooplasest hämmastavalt palju, kuid meie ei tea, mis toimub valitsuses. Me võime küll rääkida diktatuuri eelhingusest, sest piire kombatakse üha nahhaalsemalt ning inimestele sõidetakse selga üha kindlamalt," leidis saatekülaline.

Objektiivi raadiosaade kõlab Pereraadio eetris laupäeviti kell 17 ning on järelkuulatav nii Pereraadio kodulehel kui Objektiivi portaalis.

Kuulake lisa saatest!