Märulipolitseinikud Valget Maja kaitsmas. Foto: Scanpix

Seekordses Objektiivi raadiosaates arutavad toimetaja Jaanus Vogelberg ja peatoimetaja Markus Järvi USAs toimuvaid arenguid, mis paljude kommentaatorite meelest ähvardavad pärast novembrikuiseid valimisi päädida konstitutsionaalse kriisi ja suisa riigipöörde ohuga.

Pandeemia tõttu hääletavad paljud kodanikud ilmselt posti teel, mis võib lõplike valimistulemuste selgumist nädalaid, kui mitte kuid venitada. Samuti on põhjust arvata, et suvel puhkenud rassirahutused võivad segaste valimistulemuste korral veelgi marulisemaks muutuda. Demokraadid on aga asunud avalikult rääkima võimalusest, et kui Trump koheselt väidetavat kaotust ei tunnista, peaks armee ta Valgest Majast eemaldama.

Objektiiv vahendas hiljuti Trumpi administratsioonis strateegilist kommunikatsiooni juhtinud Michael Antoni hoiatust, et demokraadid on asunud varjamatult riigipöördele viitavat retoorikat kasutama. Antoni sõnul peab Trumpi administratsioon olema valmis selleks, et demokraadid seavad Trumpi võidu korral valimistulemused kahtluse alla. 

Ka endine CIA ohvitser Sam Faddis leiab, et USAs rahutusi korraldavad hästi rahastatud kommunistlikud organisatsioonid ei soovi mitte reforme, vaid revolutsiooni ja USA muundamist marksistlikuks riigiks.