Varro Vooglaid, Veiko Vihuri ja Markus Järvi. Kollaaž: Objektiiv

Prokuratuuri ja Kaitsepolitseiameti poolt ette söödetud võimalust ära kasutanud Keskerakonna reetmisega algab uus etapp Eesti poliitilises ajaloos, toonitavad Varro Vooglaid, Markus Järvi ja Veiko Vihuri oma kommentaaris viimaste päevade sündmustele.

Saate esimeses pooles vaadeldi lähemalt viimaste päevade sündmusi, alates prokuratuuri poolt Keskerakonnale kuriteokahtlustuse esitamisest ning lõpetades Keskerakonna poolt valitsuse kukutamise ja abielureferendumi läbikukutamisega.

Muu hulgas toonitati, et praegu toimunuga on saanud lõpliku kinnituse, et kõik jutud sellest, nagu oleks abielureferendumi näol tegu ebaolulise asjaga, on olnud täielikult valed. Nagu näha, ei peetud referendumi nurjamiseks paljuks koguni valitsuse kukutamist. Ja et seda saavutada, selleks ei piisanud vaid pidevalt valitsust rünnanud meedia ja opositsiooni pingutusest, vaid tarvis oli ka prokuratuuri ja Kaitsepolitsei panust.

Saate teises pooles pakuti aga vastuseid küsimusele sellest, mis ootab meid ees olukorras, kus USAs on toimunud võimupööre ning samaaegselt luuakse ka Eestis uus valitsus, mille moodustavad kaks liberaalset parteid.

Millest veel juttu tehti, seda kuulake lähemalt saatest.