Riigikogu liige Oudekki Loone: "Jah, Kuusik Silver, Sina oled praegu si**pea ja ründad nõrgemaid. Lõpeta ära." Foto: Scanpix

Keskerakondlasest riigikogu liige Oudekki Loone sõimab 13-18 aastastele lastele suunatud LGBT-ürituse vastast meeleavaldust korraldavat EKRE Tartu ringkonna juhatuse liiget Silver Kuusikut avalikult si**peaks ning süüdistab teda nõrgemate ründamises.

"Kaitske ja levitage konservatiivset maailmavaadet nii, et 14-aastased noored inimesed ei peaks ennast teie eest hirmunult peitma. Jah, Kuusik Silver, Sina oled praegu si**pea ja ründad nõrgemaid. Lõpeta ära," süüdistab Loone Kuusikut tänases Eesti Päevalehes.

Tema sõnul ei tohi tõsiseltvõetavad meeleavaldused olla kunagi suunatud nõrgemate vastu. "Nõrgemate löömine on ülbe ja jõhker ning õiglasse ühiskonda ei kuulu, nõrgemate löömine tõsiseltvõetavasse konservatismi ei saa ka kuidagi kuuluda," kirjutab Loone justkui oleks keegi nõrgemaid (st teismelisi seksuaalvähemuste esindajaid) löönud või kedagi selleks üles kutsunud.

Noorsootöötajate ähvardamine on madal

Loone rõhutab ühtlasi, et lastele suunatud LGBT-üritust korraldavate Tartu Lille noortekeskuse töötajate ähvardamine on madal ning et "igaühe põhiseaduslik õigus oma heale nimele, õigus mitte olla avalikkuses solvatud ja laimatud peab olema reaalselt kaitstud ka internetiajastul".

Toimetas Martin Vaher

EKRE korraldab Tartu noortekeskuse LGBT-ürituse vastase meeleavalduse

Tartu noortekeskus korraldab lastele LGBT+ teemaõhtuid