Bulgaaria peaminister Bojko Borissov (valges triiksärgis) näitab Türgi piirile rajatud tara Ungari ametivennale Viktor Orbánile (temast vasakul). Foto: Scanpix

Kaitseministri sõnutsi on patriootlikud Bulgaaria poliitikud pingutanud nii oma kodumaa kui kogu Euroopa kaitsmiseks illegaalse sisserände eest, olles viinud lõpule piiritara rajamise ning kasvatanud kaitseväe kohalolekut riigipiiril.

Astutud sammude "tulemusel on migrandisurve piiril peaaegu null ning migrandikeskustes viibib väga vähe inimesi," ütles Krasimir Karakatšanov.

Nagu rõhutas saavutust kommenteerides valitsev poliitiline liit Ühendatud Patrioodid (Обединени Патриоти), otsustas peaminister Bojko Borissov hiljuti välistada igasugused lepingud Bulgaaria ja mistahes Euroopa Liidu liikmesriigi vahel võtmaks tagasi varjupaigataotlejaid.

"Vaatamata Saksa kantsler Angela Merkeli ja mõnede tema ametivendade pealekäimisele teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest on Bulgaaria positsioon püsinud kindla ja muutumatuna," kirjutas allianss.

"See on tähtis näitaja, et patrioodid on riigi valitsemisel olulised ja kasulikud.

Toimides Euroopa Liidu välispiirina ei vastuta Bulgaaria üksnes omaenda, vaid kogu Euroopa Liidu julgeoleku eest. Tänu patriootlike rühmituste pingutustele parlamendis sai piiritara valitsuse eelmise ametiaja jooksul valmis."

Nagu kirjutab Breitbart viitega Bulgaaria meediale, meenutab poliitiline liit valijatele, et valitsus on täitnud oma lubaduse tagada, et riigis ei saa puhkeda migrandikriis.

Kuulumata küll migratsioonile jõuliselt vastu seisvasse Visegrádi gruppi, on Bulgaaria võtnud massilise sisserände suhtes samalaadse seisukoha ning kindlustanud piiri Türgiga, rajades sinna lõike- ja okastraadiga varustatud tara.

Euroopa Liit keeldus solidaarsusest Ungariga omaenda välispiiri kindlustamisel