Kodutu mees John tänavu jõulude ajal Londonis talle antud toitu söömas. Foto: Toby Melville, Reuters/Scanpix

Jõululaupäeval üritasid kaastundlikud kohalikud Houstonis kodututele toidukraami ja kingitusi jagada, kuid pidid oma kohkumuseks tunnistama, kuidas politsei käskis õnnetutel inimestel kõik annid ära visata.

Nagu vahendab TheAntiMedia, anti Texase linnas kasvavale kodutute hulgale taldrikutel sooja toitu, tekke ja muud tarvilikku.

Kärmelt ilmusid kohale politseinikud. Ühe pealtnägija sõnutsi “tõi [politsei] kohale ka suure prügiauto, kuhu nad sundisid kodutuid viskama oma toidu, padjad ja muu kraami.”

Abiandjad olid sündmuste arengust sügavalt häiritud. Osaliselt oli tegemist kodututele linnarahva poolt annetatud asjadega, kuid korraldajad olid ka isiklikult ostnud näiteks tekke ja mantleid.

Aastal 2012 võeti Houstonis võimsale vastuseisule vaatamata vastu määrus, millega keelati toidu jagamine enam kui viiele inimesele korraga, kui täidetud pole teatud linnavalitsuse poolt esitatud nõudmised.

Toidu jagamiseks tuleb täita vastavad blanketid ning taotleda luba. Linnavõimud väidavad, et kui kodututele jagatav toit ei ole valmistatud sertifitseeritud köögis, võivad nende seas hakata levima haigused.

Hiljuti kirjutas Objektiiv, et kõikjal Ameerika Ühendriikides võtavad linnad vastu seadusi, millega keelatakse pakkuda varjualust ja toidupoolist tänavale jäänud inimestele.

Kuna USA keskklassist pudeneb praegu välja miljonite kaupa inimesi, on plahvatuslikult kasvanud autodes elavate inimeste arv. Palgapäevast palgapäevani elab praegu umbes kaks kolmandikku ameeriklastest ning järgmisele suuremale surutisele mõeldes ei ennusta see head.