Ivan Makarov 28. märtsil 2019 Postimehe arvamusliidrite lõunal, kus talle anti üle Postimehe aasta arvamusliidri tiitel ja selle juurde käiv Johann Voldemar Jannseni kuju. Foto: Scanpix

Objektiivile hakkab edaspidi kaastöid kirjutama hinnatud kolumnist, Postimehe poolt 2019. aasta arvamusliidriks tituleeritud Ivan Makarov.

Aastaid Eesti Rahvusringhäälingus Raadio 4 vastutava toimetajana töötanud ning pikka aega Postimehes oma mõtteid avaldanud Makarovi sõnul nõustus ta Objektiivi koostööettepanekuga kahel põhjusel.

“Esiteks on Objektiiv auväärne väljaanne. Teiseks on mul ikka veel midagi öelda ka eesti keeles, ehk eestlastele. Ja ma ei tahaks, et meie president paneks jälle selga särgi kirjaga “Sõna on vaba” protestiks selle vastu, et üks teda vahetevahel kritiseerinud arvamusliidreid on juba mõnda aega vait,” selgitas ta.

“Olen perekeskne inimene, armastan oma kodu, milleks on Eesti, ja ülalöeldule ei järgne siinkohal harjumuspärane “aga” koos kohustusliku vingumise, etteheidete ja tingimustega. Minu puhul on nii, et Ivani ja Иван’i väljendatavate seisukohtade vahel ei esine lahknevusi. Vastaseid on seetõttu muidugi palju rohkem, ja seda “mõlemalt poolt”, aga vastu põske saades ei keera ma ette teist, kolmandat ega neljandat kahe näoga Januse põske, lisas Makarov toonitades, et tal on “ülimalt hea meel, kui minu mõtetega tutvudes mõistavad eesti lugejad, et mitte kõik venelased ei ole ühe vitsaga löödud.”

Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi väljendas omalt poolt heameelt, et Objektiivi autoritega liitub Makarovi näol Eesti üks kõige hinnatumaid kolumniste.

“Härra Makarovi valmidus asuda kirjutama Objektiivile regulaarseid kirjatöid on märgiline sündmus, kuna tema näol on tegu prominentselt tervemõistusliku mõtlejaga kodumaisel vaimuväljal. Mäletan, et eelmisel aastal Postimehest tema kirjatöid lugedes tabasin end iga kord mõttelt, et Makarovi tekst sobiks nagu valatult ka Objektiivi,” mainis ta.

“Postimehe aasta arvamusliidri vahe sulg hingab äratuntavalt Vene rikkalikus kirjanduslikus pärandis, kuid tema läbinägev ühiskondlik pilk on suunatud Eesti ühiskonnas aset leidvate probleemide sõnastamisele selliselt, et reeglina tunnevad Eesti rahvuslased ja konservatiivid Makarovi ridades ära oma enda paremini sõnastatud mõtted. See on intellektuaalselt väga nauditav kokteil ja mul on siiralt hea meel, et edaspidi on rõõm seda oma lugejatele serveerida Objektiivil,” lisas Järvi.

Mullu kevadel Makarovile aasta arvamusliidri tiitli omistamist põhjendades kirjutas Postimees, et “Ivan Makarov on üksik hääl venekeelses kogukonnas, seistes nii eestikeelsuse kui -meelsuse eest, säilitades seejuures tervemõistusliku skepsise kõige äärmusliku suhtes. Ta on samal ajal ka sild nende kahe maailma vahel.”

Makarovi esimene regulaarne kolumn ilmub Objektiivis tuleva nädala esmaspäeval.

Toimetas Varro Vooglaid

Ivan Makarov: Eesti ajakirjandusmaastikul valitseb vasakliberaalsete vaadete tohutu ülekaal

Ivan Makarov: eestlased, hoidke oma lapsi ja oma keelt!